Ростов загуби с 0:1 при визитата си на новака Химки и продължава без победа от началото на годината, а преотстъпеният от ЦСКА нападател Али Соу вкара гол за гостите, но той не бе зачетен заради засада.

През първата част двата отбора играха офанзивно, но не успяха да отбележат гол. Най-добрата възможност за гостите пропиля Георгий Махатадзе, а Али Соу отправи един неточен удар.

Домакините имаха инициативата след почивката, а в 48-ата минута Тугарев повали в наказателното поле Мирзов и реферът Сергей Лапочкин отсъди дузпа. Потърпевшият прати Сергей Песяков в обратния ъгъл и откри резултата за Химки с петото си попадение през сезона.

В 71-ата минута Али Соу наказа грешка на Егор Данилкин, но след манесата на ВАР голът на гамбийския нападател не бе признат заради засада.

Домакините останаха с човек по-малко в последните секунди, когато резервата Александър Трошекчин извърши грубо нарушение срещу Матиас Норман и получи червен картон.

След успеха си Химки се изкачи на девето място с 32 точки и е на 2 зад Ростов, който заема седма позиция.