Щурм (Грац) записа загуба с 1:2 у дома от Волфсбергер при подновяването на местното първенство след пандемията. Българският национал Кирил Десподов влезе малко след началото на второто полувреме в игра, но не успя да спаси тима си от загуба.

Волфсбергер поведе със зрелищен гол на Шон Вайсман, който се разписа минута преди почивката с ножичен удар. Гостуващият тим успя да стигне до втори гол в 64-а минута след прецизен шут на Михаел Линдъл.

Тимът на Нестор Ел Маестро тим на Щурм се върна в мача в 77-а минута, когато Торстен Рьохер се разписа за 1:2.

РБ Залцбург е на върха с 24 точки в шампионската група, Волфсбергер се изкачи на втора позиция в класирането с 22 точки. ЛАСК (Линц) загуби с 1:2 у дома от Хартберг и слезе до третото място, а Щурм е на последното 6-о място с 16 точки.