Отборът на българина Мартин Минчев - Спарта (Прага) загуби финала за Купата на Чехия с 1:3 от Словачко. Минчев се появи от пейката за гостите, в 68-ата минута, но не успя да промени развитието на двубоя.

Словачко поведе с два гола за малко повече от половин час. Вацлав Юречка откри резултата от дузпа в 11-ата минута, а Петр Райнберк удвои след гол с глава отблизо в 33-ата минута.

Спарта успя да върне едно попадение в 42-ата минута след страхотен далечен изстрел на Давид Ханцко, но радостта на столичани бе твърде кратка и в 43-ата минута резултатът стана 3:1 след ново попадение на Райнберк с удар от границата на наказателното поле.

Така Словачко спечели първата си Купа на Словакия в своята история, след като преди това имаше два загубени финала. Спарта все още е рекордьор в турнира със 7 трофея във витрината си, ако броим само купите, спечелени след отделянето на Чехия от Словакия.