Скандалите около мача между Бодьо/Глимт и Рома от Лигата на конференциите не стихват. Първо Жозе Моуриньо беше замерян със снежни топки, а след това капитанът на италианския тим Лоренцо Пелегрини обвини треньора на норвежкия тим Киетил Кнутсен, че е нападнал треньора на вратарите на „вълците“ Нуно Сантош.

От Бодьо/Глимт отрекоха обвинението и заявиха, че всъщност се е случило точно обратното. Сантош е нападнал Кнутсен в тунела по време на мача. Изпълнителният директор на норвежкия клуб Фроде Томасен обяви, че записите от охранителните камери доказват тяхната правота.

„Подадохме сигнал срещу Нуно Сантош в полицията. Това е неприемливо поведение“, обяви Томасен.

Както е известно, в четвъртък Бодьо/Глимт записа домакинска победа с 2:1 над Рома в първи четвъртфинал от Лигата на конференциите. Реваншът е на 14 април от 22:00 часа. Любопитното е, че двата тима бяха заедно в груповата фаза, където техни съперници бяха още българският ЦСКА и украинският Зоря (Луганск). В групите норвежците разбиха „вълците“ с 6:1 като домакин, а срещата в Рим завърши при резултат 2:2.