Френското министерство на правосъдието започна разследване на мача между Аячо и Монпелие (2:1) от 34 кръг на Лига 1, който се игра в събота.

Антони Муние даде аванс на гостите в 56-ата минута, а домакините от Аячо обърнаха в края на мача. Анди Делор изравни в 85-ата минута от дузпа, а добавеното време асистира за попадението на Денис Олиеч.

Има подозрения, че мачът е уговорен. Основният заподозрян е корсиканският клуб. В деня преди двубоя няколко букмейкърски къщи във Франция са извадили мача от тиражите си, тъй като е имало голям брой залози за победа на борещия се за оцеляване в Лига 1 Аячо.

Това не е първият случай, в който двата тима са заподозрени в уреждане на мач. Двубоят между двата тима от Лига 2 през 2007 г. също беше разследван от Френската футболна федерация.