Нов тотоскандал разследва прокуратурата в Бохум. Този път на вниманието на властите е контролна среща на четвъртодивизионния Бабелсберг срещу представителя на втора полска дивизия Флота (Свиноуйсце) (4:2).

Получени са сигнали в УЕФА и Германския футболен съюз. „Имаме фактите и в момента ги проучваме“, обяви прокурорът Бернд Биениосек.

Според данните са били заложени шестцифрени суми, че полският тим ще получи повече от три гола в мача. Бабелсберг реализира четвъртото си попадение в 86-ата минута.

По това време начело на Флота е румънският специалист Лауренциу Флорин Тудор, който използва шестима играчи на проби (четирима румънци и двама молдовци). В момента Тудор вече не е треньор на тима от Свиноуйсце. Заедно с него са си тръгнали и играчите на проби.