Белгийският национал Бьорн Влемикс разтърси Турция с дебюта си в местната Суперлига. 27-годишният нападател вкара четири гола за Генчлербирлиги при победата с 5:3 като гост на Анталияспор в мач от 18 кръг.

Влеминкс, който играе за тима от Анкара под наем от Брюж, вкара два гола в първите пет минути. В осмата минута домакините върнаха едно попадение чрез Мурат Дуруер.

В 24-ата минута Муса Низам от Анталияспор си вкара автогол, а четири минути по-късно белгиецът се разписа за трети път в мача. Сенегалецът Ламин Диара върна още един гол за домакините преди почивката.

Нигериецът Исаак Промис в 59-ата минута намали на едно попадение изоставането на домакините, но осем минути преди края Влемикс окончателно сломи съпротивата на Анталияспор с четвъртия си гол в мача.

Успехът изкачи Генчлербирлиги на седмо място в класирането с 24 точки, на шест зад третия Анталияспор. Лидер е Галатасарай с 33, а Бешикташ е втори с 31 точки.