РБ Лайпциг записа втора поредна победа в Бундеслигата, като наказа Хамбургер с 2:0 като гост.

Миналогодишната сензация се наложи на „Фолкспаркщадион” в третия кръг и така нанесе първа загуба на своите домакини.

Първото полувреме завърши без попадения, но с няколко опасности пред двете врати.

През втората част битката в средата на терена стана ожесточена и чистите възможности намаляха драстично.

Наби Кейта обаче показа на какво е способен в 67-ата минута. Гвинейският национал спечели топката в половината на Хамбургер, напредна и нанесе мощен шут от около 25 метра, който влетя в горния ляв ъгъл – 1:0.

Осем минути по-късно РБ Лайпциг сложи точка на спора. Тимо Вернер овладя топката в центъра при бърза контраатака, демонстрира удивителни скорост и излезе сам срещу вратаря, след което го преодоля с удар в горния ъгъл – 2:0.

РБ Лайпциг и Хамбургер имат по 6 точки след първите три кръга в Бундеслигата и са в челото на подреждането.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ГЕРМАНСКАТА БУНДЕСЛИГА - ТУК!