Реал победи Атлетико в дербито на Мадрид с 2:0 в мач от 10-ия кръг на испанската Примера дивисион. Двубоят се игра на “Сантяго Бернабеу", а точни за домакините бяха Рикардо Карвальо и Месут Йозил. Кристиано Роналдо изигра своя мач номер 50 за Реал. Победата върна лидерството на Реал Мадрид, който е с точка пред Барселона. Атлетико продължава да няма победа над съперника от 30 октомври 1999 година.

В 13-ата минута Анхел ди Мария изведе Рикардо Карвальо, който от десетина метра стреля в долния десен ъгъл на вратаря за 1:0. Две минути по-късно Гонсало Игуаин шутира в краката на Де Хеа. В 17-ата минута гостите имаха първа добра възможност, но пас на Серхио Агуеро не стигна до Диего Форлан. В 19-ата "червено-белите" бяха попарени с майсторството на Месут Йозил. Германският национал стреля фалцово в далечния ъгъл от фаул и не остави никакви шансове - 2:0. В 29-ата минута Форлан не се възползва от подарък на Икер Касияс и шутира отблизо в аут. Секунди по-късно съдията не даде дузпа за Атлетико след игра с ръка на Шаби Алонсо.

Второто полувреме започна с греда за Реал Мадрид. Най-добрият в мача - Месут Йозил, центрира към Гонсало Игуаин, който с много силен удар от въздуха разтресе дясната греда на Давид де Хеа. В 61-ата минута с подобен мощен шут Диего Форлан намери стълба на "белите". В 79-ата минута Агуеро проби мощно, но Касияс спаси ниския му удар. На другата врата Давид де Хеа също извади няколко опасни удара. В 90-ата Серхио Рамос не улучи вратата с глава от изключителна близост.

Сарагоса – Майорка 3:2
0:1 Пиер Уебо (19), 1:1 Лафита (56), 1:2 Перейра (60), 2:2 Бертоло (84), 3:2 Фернандес (90-дузпа)

Виляреал – Атлетико (Билбао) 4:1
0:1 Йоренте (6), 1:1 Нилмар (39), 2:1 Касорла (45), 3:1 Джузепе Роси (84), 4:1 Джеферсон Монтеро (90)

Алмерия – Спортинг (Хихон) 1:1
1:0 Корона (15), 1:1 Начо Ново (73)

Осасуна – Еркулес 3:0
1:0 Монреал (40), 2:0 Лоло (55), 3:0 Вадош (90)

Леванте – Депортиво (Ла Коруня) 1:2
0:1 Рики (10), 0:2 Айтами (52), 1:2 Хуанлу (72)

Хетафе – Барселона 1:3
0:1 Лионел Меси (23), 0:2 Давид Вия (34), 0:3 Педро (65), 1:3 Морал (70-дузпа)