Реал Мадрид победи с 3:2 като гост съгражданите си от Атлетико в дербито на 10-ия кръг на Примера дивисион. "Белите" изглеждаха сигурни победители до 79-ата минута, когато водеха с 3:0 след попадения на Кака (5), Марсело (25) и Игуаин (64). Попадения на Форлан (79) и Агуеро (81) обаче съживиха надеждите на домакините, които не стигнаха до равенството. Гостите от Реал завършиха двубоя с десет души.

Още в петата минута Реал проби "дюшекчиите" при спорно положение. Клебер Сантана загуби топката пред наказателното поле при съмнения за нарушение. Кака овладя и стреля от 21 метра, пращайки топката във вратата за 1:0. В 25-ата минута момчетата на Мануел Пелегрини удвоиха след попадение на Марсело. Най-добрата ситуация за Атлетико до почивката дойде в 45-ата минута, когато Симао Саброса излезе срещу Касияс, но вратарят боксира с една ръка.

В 49-ата минута Бензема пропусна да реши спора с трети гол, след като стреля в аут от пет метра с глава. В 64-ата минута гостите поведоха с 3:0. Луис Переа от състава на домакините не се справи добре и позволи на Гонсало Игуаин да отбележи. Секунди по-късно Серхио Рамос спъна откъсващия се Серхио Агуеро и получи директен червен картон.

В 79-ата минута домакините вкараха едно попадение. Уйфалуши нахлу отдясно и центрира ниско към Форлан, който намали на 1:3. Две минути по-късно Атлетико вкара втори гол за 2:3. Ласана Диара загуби топка в центъра и последва дълъг пас от Клебер към Серхио Агуеро. Аржентинецът пребори бранител и с нисък шут наказа Касияс. В 86-ата Симао изпусна от добра позиция, стреляйки неточно от въздуха. Секунди по-късно реферите спряха голова атака на Атлетико заради спорна засада. Истинска драма преживяха феновете в последните минути. В 92-ата Икер Касияс изби с крак изстрел на Агуеро./БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСОН, 10 КРЪГ

Тенерифе - Малага 2:2
1:0 Мартинес (18), 2:0 Алфаро (27), 2:1 Единьо (29), 2:2 Лопес (78)

Хетафе - Депортиво (Ла Коруня) 0:2
0:1 Миста (13), 0:2 Филипе (59)

Барселона - Майорка 4:2
1:0 Педро (11), 1:1 Нунес (20), 2:1 Педро (40), 3:1 Анри (44), 4:1 Меси (87-д), 4:2 А. Кейта (90)

Атлетико (Мадрид) - Реал (Мадрид) 2:3
0:1 Кака (5), 0:2 Марсело (25), 0:3 Игуаин (64), 1:3 Форлан (79), 2:3 Агуеро (81)

: 70 мача, 22 победи за Спортинг (Хихон), 19 равенства, 29 победи за Еспаньол

18:00 часа Расинг Сантандер - Атлетик (Билбао)
Баланс:
84 мача, 22 победи за Расинг Сантандер, 17 равенства, 45 победи за Атлетик (Билбао)

18:00 часа Алмерия - Осасуна