Реал (Мадрид) започна по шампионски участието си в новия сезон на Шампионската лига. Под ръководството на новия треньор Жозе Моуриньо тимът победи с лекота Аякс с 2:0. Реал показа отлична игра в атака и създаде над 20 голови положения.

Преди началото на мача тенисистът Рафаел Надал вдигна на крака публиката на “Сантяго Бернабеу”. Лидерът в световната ранглиста, който стана най-младият носител на “Голям Шлем” в оупън ерата, стъпи на терена и бе поздравен от феновете. След това изгледа мача на любимия си тим от ложите.

Двубоят започна със силен натиск на Реал и в 18-ата минута играчите бяха много близо до гол, след като Игуаин премина през няколко играчи и стреля с десния крак от около 23 метра, но кълбото срещна напречната греда. Последваха силни минути за Кристиано Роналдо, но ударите му бяха спасени в вещина от блестящия Стекеленбург. Гостите от Аякс използваха всяка възможност да организират атаки към вратата на Касияс, но без сериозен успех.

Така се стигна до 31-ата минута, когато „белия балет” все пак стигна до така ценния първи гол. Тогава Шаби Алонсо центрира от ъглов удар, топката срещна малко щастливо тялото на Игуаин и влезе в мрежата на амстердамци – 1:0. Попадението бе записано като автогол на Анита.

Веднага след попадението Ди Мария имаше страхотна възможност да удвои преднината на своите след хубав пробив на Марсело отляво, но ударът на аржентинеца мина над напречната греда на Стекеленбург.

Втората част започна с нови бързи атаки на „белия балет”, но пропуски в началото на полувремето направиха Игуаин, Роналдо и Ди Мария. В 73-ата минута Ди Мария изведе Йозил по брилянтен начин в наказателното поле, германецът стреля с левия крак, Стекеленбург изби, Игуаин засече необезпокояван и покачи на 2:0.

Няколко минути по-късно Емануелсон отправи изненадващ изстрел към Касияс от ъгъла на наказателното поле, топката срещна напречната греда. След това Сюлеймани шутира от воле, но Касияс направи страхотно спасяване с една ръка.

До края на двубоя Роналдо и компания направиха още няколко пропуска, нов гол не падна и така Реал започна тазгодишното участие в Шампионската лига с победа с 2:0 над Аякс.

В другия мач от групата Милан също взе домакинска победа с 2:0 срещу Оксер и така двата фаворита оглавиха групата с по 3 точки./БЛИЦ

РЕАЛ (Мадрид) - АЯКС 2:0
1:0 Анита (31-авт), 2:0 Игуаин (73)

Реал (Мадрид):
1.Касияс, 2.Карвальо, 3.Пепе, 12.Марсело, 24.Кедира, 14.Ш. Алонсо (83 - 10.Диара), 17.Арбелоа, 7.Роналдо, 22.Ди Мариа (80 - 21.Педро Леон), 23.Йозил (88 - 16.Каналес), 20.Игуаин

Аякс: 1.Стекеленбург, 2.Ван дер Вил, 3.Алдервейрелд, 13.Олегер, 5.Анита, 6.Ено, 20.Де Зеув (69 - 19.Таинио), 10.Де Йонг, 7.Сюлеймани (85 - 8.Ериксен), 11.Емануелсон, 9.Хамдауи