Реал Мадрид се наложи с 5:0 над Шахтьор в мач от Група D на Шампионска лига. В края на първата част Сергей Кривцов си отбеляза автогол и изведе "кралския клуб" напред. Малко след подновяването на играта Винисиус удвои аванса на своя тим, а пет минути по-късно отново той оформи класиката. В 65-ата минута Родриго покачи до 4:0, а в добавеното време на мача Карим Бензема окончателно сложи точка на спора.

Гостите стартираха отлично и натиснаха своя съперник. До 38-ата минута обаче испанския гранд направи няколко пропуска. Тогава за жалост на домакините падна автогол.  Сергей Кривцов имаше нещастието да прати топката в собствената си врата, с който подари аванс на Реал. Малко след това Трубин предотвратя нов гол в мрежата си, спасявайки мощния удар на Карим Бензема.

Точно пет минути след подновяването на играта Винисиус Жуниор удвои аванса на гостите. Пет минути по-късно резултатът на Олимпийския стадион в Киев вече бе класически. Винисиус Жуниор отбеляза второто си попадение в мача, пращайки топката в левия ъгъл на Трубин, който остана безпомощен.

Въпреки двете бързи попадения домакините не се уплашиха и не се прибраха в защита. Педриньо пое добър пас от фланга и стреля към вратата на Куртоа, но топката бе изчистена в корнер от защитник.

В 65-ата минута обаче Родриго отбеляза четвъртото попадение за Реал и сякаш окончателно реши срещата. Шахтьор продължи да напада и само за няколко секунди изпусна обещаващи възможности да върне поне едно попадение.

В последните минути темпото на игра спадна, но Реал съумя да отбележи и пето попадение чрез Карим Бензема. Така "белите" събраха 6 точки, които им отреждат второто място във временното класиране на Група D. Шахтьор пък остава със своята една точка и е на последната позиция.