Малага загуби у дома от лидера Реал (Мадрид) с минималното 0:1 в среща от 28-ия кръг на испанската Примера дивисион. Така „белия балет” увеличи аванса си на върха на 6 точки пред Атлетико (Мадрид) и на 7 пред Барселона, като „дюшекчиите” играят по-късно с Еспаньол, а каталунците утре са домакини на Осасуна. В следващия кръг пък е "Ел Класико" между "кралския клуб" и Барса на "Сантяго Бернабеу".

Още в 6-ата минута гостите имаха претенции за дузпа, след като Марко Анхелери повали Гарет Бейл в наказателното поле, но това остана незабелязано от съдията Мартинес Мунуера. Постепенно „белия балет” намали оборотите, но в 23-ата минута нанесе своя удар, след като Бейл изведе Кристиано Роналдо и португалският голмайстор не остави шансове на Вили Кабайеро - 0:1. Това бе 25-и гол на Роналдо от началото на сезона в Примера дивисион и става първият футболист с поне толкова попадения в пет поредни шампионата. Ако Меси вкара 25 гола този сезон, ще изравни това постижение. В 32-ата Бензема се контузи след сблъсък със съотборник и напусна принудително, като на негово място в игра се появи Анхел ди Мария.

След повичката в 51-ата минута Анхел ди Мария изведе Иско на чудесна възможност, но последният стреля над вратата. Лека полека гостите намалиха темпото, но домакините така и не успяха да се възползват от това и да стигнат до изравнително попадение. В 75-ата минута Серхио Санчес се озова на изгодна позиция, но не намери целта. Пет минути по-късно шут на Роналдо бе отразен от Кабайеро. До края на мача не се стигна до нови голове и гостите си тръгнаха от Малага с трите точки.

С успеха си Реал (Мадрид) събра 70 точки и остава твърдо на върха. Малага е на 13-о място с 29 пункта.

Хетафе – Гранада 3:3
1:0 Чиприан Марика (7), 1:1 Иван Санчес (35), 2:1 Лисандро Лопес (39), 2:2 Юсеф Ел Араби (62), 3:2 Анхел Лафита, 3:3 Юсеф Ел Араби (77)
Райо Валекано – Алмерия 3:1
1:0 Буено (38), 2:0 Хоакин Ларивей (57), 2:1 Сориано (72), 3:1 Хоакин Ларивей (77)
15.03.14
21:00 ч.
15.03.14
23:00 ч.
Атлетико (Мадрид) – Еспаньол (F +)
Баланс: 145 мача, 74 победи за Атлетико (Мадрид), 27 равенства, 44 победи за Еспаньол
Реал Сосиедад – Валенсия (F +)
Баланс: 125 мача, 40 победи за Реал Сосиедад, 31 равенства, 54 победи за Валенсия