Реал (Мадрид) се класира без проблеми за 1/4-финалите в турнира за Купата на краля, след като победи като гост Осасуна с 2:0 в реванш от 1/8-финалната фаза. „Кралският клуб” бе спечелил със същия резултат и първия мач и в крайна сметка елиминира памплонци с общ резултат 4:0. Головете вкараха Кристиано Роналдо (21) и Анхел Ди Мария (55), а в 85-ата минута Фабио Коентрао бе изгонен с втори жълт и съответно червен картон.

Карло Анчелоти даде почивка на Карим Бензема и пусна на негово място Хесе Родригес. Двубоят започна с домакински натиск, който обаче не доведе до нищо сериозно пред вратата Икер Касияс. В 21-ата минута класата на гостите си каза думата и спечелилият „Златната топка” за 2013 година Кристиано Роналдо се разписа от пряк свободен удар. Вратарят Фернандес опита да боксира топката след бомбения изстрел на португалеца, но доста несръчно и кълбото тупна пред него, мина между краката му и влезе в мрежата. До края на полувремето Фернандес предотврати нови голове във вратата си, спасявайки два опасни удара на Роналдо. Пропуски за домакините пък направиха Алваро Сехудо, уцелил страничната греда, и Де лас Куевас, чийто удар бе спасен от Касияс.

Устремът на домакините от Памплона в началото на втората част бе спрян в 55-ата минута, когато Хесе Родригес проби отдясно до аутлинията и върна топката назад към Анхел ди Мария, който с мощен удар направи Фернандес безпомощен и оформи крайния резултат. След това Кристиано Роналдо бе сменен скъпата лятна покупка на "белия балет" Гарет Бейл, а в 85-ата минута Фабио Коентрао си изпроси втори жълт картон и гостите доиграха мача в намален състав.

Реал (Мадрид) все още няма загуба 2014 година и е в серия от 16 мача без поражение във всички турнири – 13 победи и 3 равенства.