Реал Сосиедад загуби у дома от Реал (Мадрид) с 0:4 в среща от 32-ия кръг на Примера дивисион. Гостите бяха без голмайстора си Кристиано Роналдо, но стигнаха до категоричния успех с голове на бившия халф на Реал Сосиедад Асиер Ияраменди (45), Гарет Бейл (66), Пепе (85) и Алваро Мората (88).

Още в 3-ата минута звездата на домакините Карлос Вела беше оставен непокрит на дузпата, но отправи слаб удар, а при повторенията се видя, че топката се удря в ръката на Шаби Алонсо. Девет минути по-късно страничният рефер вдигна несъществуваща засада на Иско. До края на първата част гостите взеха инициативата и в 45-ата минута Бейл намери Бензема, който шутира, а вратарят Клаудио Браво изби, но при добавката Ияраменди вкара за 0:1.

След почивката в 48-ата минута Серхио Рамос стреля с глава, но нацели напречната греда. В 65-ата Бензема и Бензема разтресе горната греда след мощен шут от над 20 метра. Минута по-късно Клаудио Браво направи фатална грешка, пращайки топката в краката на Бейл, който от около 25 метра реализира за 0:2.

В 85-ата минута Пепе сложи точка на спора, след като при изпълнение на ъглов удар Рамос свали топката за португалеца, който с крак се разписа за 0:3. Три минути по-късно Анхел ди Мария изведе Алваро Мората и младият нападател оформи крайното 0:4.

След победата си Реал (Мадрид) събра 76 точки продължава да следва първите два тима във временното класиране – Атлетико със 79 точки и Барселона със 78 пункта. Реал Сосиедад е шести с 50 точки.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 32 КРЪГ
04.04.2014
22:00 часа
Алмерия – Осасуна 1:2
0:1 Ориол Риера (19), 0:2 Алехандро Арибас (33), 1:2 Фернандо Сориано (73)
Барселона – Бетис 3:1
1:0 Лионел Меси (15-дузпа), 2:0 Жорди Фигуерас (67-авт.), 2:1 Рубен Кастро (68), 3:1 Лионел Меси (86)
05.04.2014
21:00 часа
Реал Сосиедад - Реал (Мадрид) 0:4
0:1 Асиер Ияраменди (45), 0:2 Гарет Бейл (66), 0:3 Пепе (85), 0:4 Алваро Мората (88)