Последният във временното класиране Осасуна изненадващо измъкна точка у дома срещу шампиона Реал (Мадрид), с който завършиха 0:0 в среща от 19-ия кръг на испанската Примера дивисион. С тази точка памплонци напуснаха последната позиция и вече са на предпоследната 19-а позиция поне за 20 часа преди гостуването на Ла Коруня срещу Реал (Сосиедад).

„Кралския клуб” бе по-активен в началните минути на мача в Памплона, но постепенно „червените” изравниха играта и създадоха опасни положения пред вратата на Касияс. В 10-ата минута Дамия стреля в страни от рамката на вратата на гостите, които отговориха с удар на Анхел ди Мария, който също не намери целта. В 35-ата минута Шаби Алонсо се пробва да даде аванс на „белия балет”, но не сполучи. Секунди по-късно Кайехон демонстрира класа, но ударът му с глава не попадна в мрежата на Фернандес.

Веднага след почивката Енрике Сола имаше шанс, но Икер Касияс се намеси. В 57-ата минута Жозе Моуриньо направи двойна смяна и пусна в игра Карим Бензема и Кака на мястото на Игуаин и Ди Мария. В 67-ата Емилиано Арментерос стреля от 25 метра, но Касийяс захлупи топката. В 75-ата минута Кака получи втори жълт картон за заставане пред топката преди изпълнение на фаул за Осасуна и гостите останаха с човек по-малко на терена. Три минути по-късно Кайехон опъна мрежата, но голът му не бе признат заради спорно положение за засада. Положението беше много спорно и ще породи полемики.

В 80-ата Дамиа стреля много силно от далечна дистанция, но топката профуча покрай вратата на Касияс. Четири минити преди края Кике Сола падна артистично в наказателното поле на гостите и поиска дузпа, но не получи такава. В крайна сметка голове не паднаха в нито една от двете врати и логично двата тима поделиха точките.

След равенството Осасуна се изкачи на предпоследното място с 15 точки, а Реал (Мадрид) остава трети с 37 пункта.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 19 КРЪГ
11.01.13
22:30 ч.
Атлетик (Билбао) – Райо Валекано 1:2
0:1 Бангура (48), 0:2 Пити (65), 1:2 Сан Хосе (77)
12.01.13
17:00 ч.
Валядолид – Майорка 3:1
1:0 Патрик Еберт (22), 1:1 Виктор Касадесос (38), 2:1 Оскар Гонзалес (89), 3:1 Патрик Еберт (90+3)
Реал Сосиедад – Депортиво (Ла Коруня)
Баланс: 62 мача, 20 победи за Реал Сосиедад, 14 равенства, 28 победи за Депортиво (Ла Коруня)
13.01.13
20:00 ч.
Атлетико (Мадрид) – Сарагоса (ТВ +)
Баланс: 110 мача, 46 победи за Атлетико (Мадрид), 31 равенства, 33 победи за Сарагоса
Баланс: 2 мача, 1 победа за Хетафе, 1 победа за Гранада

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ