Реал Мадрид излезе еднолично на върха в Примера дивисион след домакинска победат с 4:2 над Хетафе в среща от третия кръг. Карим Бензема (14 и 69), Кристиано Роналдо (60-дузпа) и Гонсало Игуаин (89) вкараха за “белия балет”. Мику (39 и 73) отбеляза за гостите от мадридското предградие. След грешната стъпка на Барселона (2:2 с Реал Сосиедад) Реал Мадрид поведе с две точки пред каталунците.

В 10-ата минута Кристиано Роналдо стреля с глава, но стражът на Хетафе изби над гредата. В 13-ата "сините" бяха безпомощни. Карим Бензема откри за 1:0. В 17-ата минута вратарят на Хетафе излезе лошо, но Серхио Рамос не прецени добре топката и не успя да го преодолее. В 29-ата минута гостите създадоха първа опасност, но Икер Касияс спаси шута на Мехди Ласен. В 39-ата минута защитата на домакините изпусна Мику, който се обърна в наказателното поле и разстреля Касияс за 1:1.

В 50-ата минута Кристиано Роналдо вдигна зрителите на крака с хубаво изпълнение. Португалецът направи красива задна ножица и нацели страничната греда. Отбитата топка попадна у Фабио Коентрао, който от два метра на празна врата не успя да отбележи. В 55-ата минута попадение на Коентрао не беше зачетено заради засада. В 59-ата минута съдията даде спорна дузпа на домакините. Ката Диас посегна извън наказателното поле срещу Кристиано и дори да имаше контакт той беше отвън. Португалецът реализира от наказателния удар за 2:1. В 69-ата минута Роналдо даде страхотен пас на Бензема от над 30 метра, той овладя и реализира за 3:1. Четири минути по-късно Мику отново върна един гол за Хетафе, вкарвайки за 2:4. В 79-ата минута Кристиано изпусна да отбележи след много добро протягане на Моя. Две минути преди края Гонсало Игуаин оформи крайното 4:2./БЛИЦ

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 3 КРЪГ
10.09.11
19:00 ч.
Реал Сосиедад – Барселона 2:2
0:1 Шави (10), 0:2 Фабрегас (11), 1:2 Агирече (59), 2:2 Гризман (61)
10.09.11
19:00 ч.
Виляреал – Севиля 2:2
0:1 Негредо (24), 1:1 Джузепе Роси (35-д), 2:1 Рубен (72), 2:2 Алексис (86)
10.09.11
21:00 ч.
Реал (Мадрид) – Хетафе 4:2
1:0 Карим Бензема (14), 1:1 Мику (39), 2:1 Роналдо (60), 3:1 Карим Бензема (69), 3:2 Мику (73), 4:2 Игуаин (88)
Расинг (Сантандер) – Леванте (Филм +)
Баланс: 8 мача, 1 победи за Расинг (Сантандер), 3 равенства, 4 победи за Леванте
11.09.11
19:00 ч.
Осасуна – Спортинг (Хихон) (ТВ +)
Баланс: 40 мача, 14 победи за Осасуна, 7 равенства, 19 победи за Спортинг (Хихон)
Еспаньол – Атлетик (Билбао) (ТВ +)
Баланс: 152 мача, 58 победи за Еспаньол, 27 равенства, 67 победи за Атлетик (Билбао)