Реал Мадрид се върна начело в Примера дивисон след много трудна победа с 1:0 като гост над Спортинг Хихон в двубой от 11-ия кръг. Гонсало Игуаин донесе успеха в 82-рата минута. "Ел Молинон" се превърна в истински ад за "белите". Наставникът Жозе Моуриньо беше посрещнат с викове и надписи "Умри", а футболистите на тима изтърпяха шумни освирквания.

Кристиано Роналдо беше фаулиран цели три пъти в първите седем минути, а в 40-ата нарушенията бяха 9:0 за домакините. В десетата минута Гонсало Игуаин удари дясната греда на вратата зад Хуан Пабло след диагонален шут по земя от 15 метра. В 14-ата Анхел ди Мария стреля над гредата от шест метра.

В 50-ата Хуан Пабло спаси шут на Ди Мария. В 55-ата минута съдията Туриенсо Алварес не зачете гол на "белите". Беше отсъдена засада на Гонсало Игуаин, който вкара с глава. В 82-ата минута Гонсало Игуаин донесе победата след грешка на вратаря Пабло. Карим Бензема стреля с глава, стражът не улови и Игунаин се разписа от близко разстояние. Резервата Давид Барал не преодоля Икер Касияс от непосредствена близост в 85-ата минута. В 93-ата Алберто Ботиа получи червен картон за груб фаул срещу Кристиано Роналдо.

След успеха "белите" вече имат 29 точки. Това е шеста поредна победа на Реал Мадрид в първенството.