Реал Мадрид победи с 3:1 като гост Сарагоса. Головете за тима воден от Жозе Моуриньо отбелязаха Месут Йозил и Кристиано Роналдо през първата част, а Анхел ди Мария бе точен в началото на втората част. Почетният гол за домакините бе дело на Габи Фернандес в 54-ата минута след точно изпълнена дузпа. Лошата новина за Специалния са жълтите картони на Марсело и Шаби Алонсо, които ще ги извадят от следващата среща срещу Севиля.

Домакините започнаха по-активно срещата. Още в 15-ата минута обаче гостите поведоха. Бърза атака завърши с гол на Йозил, който бе изведен отлично от Марсело. Последваха два пропуска на Карим Бензема, който през седмицата вкара хеттрик срещу Оксер в Шампионската лига. Минута преди края на полувремето суперзвездата на гостите Кристиано Роналдо удвои след великолепно изпълнение на пряк свободен удар.
В началото на втората част Анхел ди Мария направи резултата класически след прехвърлящ удар. Аржентинският национал бе изведен от Шаби Алонсо.

В 54-ата минута домакините намалиха след точно изпълнена дузпа от Габи Фернандес, отсъдена за нарушение на Рикардо Карвальо.

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН - 15 КРЪГ
От 11 декември (събота) от 19:00 часа

Хетафе - Виляреал 1:0
1:0 Хуан Албин (89)

Севиля - Алмерия 1:3
0:1 Варгас (48), 0:2 Пиати (81), 1:2 Кануте (83), 1:3 Пиати (90)

Атлетико (Мадрид) - Депортиво (Ла Коруня) 2:0
1:0 Серхио Агуеро (8), 2:0 Серхио Агеуро (35)

От 12 декември (неделя)
Атлетик (Билбао) - Еспаньол 2:1
0:1 Пабло Освалдо (33), 1:1 Фернандо Йоренте (73), 2:1 Давид Лопес (78)

Спортинг (Хихон) - Леванте 1:1
0:1 Фелипе Кайседо (71), 1:1 Себастиан Егурен (80)

Еркулес - Малага 4:1
0:1 Себастиан Фернандес (12), 1:1 Давид Трезеге (65), 2:1 Ройстън Дренте (67-дузпа), 3:1 Абрахам Пас Крус (71), 4:1 Кико (80)

Майорка - Расинг (Сантандер) 0:1
0:1 Оскар Серано (90)

Сарагоса - Реал (Мадрид) 1:3
0:1 Месут Йозил (15), 0:2 Кристиано Роналдо (44), 0:3 Анхел ди Мария (47), 1:3 Фернандес (54-дузпа)

Барселона - Реал Сосиедад 5:0
1:0 Давид Вия (9), 2:0 Андрес Иниеста (33), 3:0 Лионел Меси (47), 4:0 Лионел Меси (87), 5:0 Боян Къркич (90)

На 13 декември (понеделник) от 22:00 часа