Реал Мадрид победи Виляреал с 4:2 в мач от 18-ия кръг на Примера дивисион. Хеттрик за „белите” реализира Кристиано Роналдо, който се отчете и с асистенция за попадението на възстановения наскоро след операция Кака.

Още в 7-ата минута Виляреал откри резултата на „Сантяго Бернабеу”. Кани се разписа след хубава атака на гостите. Само три минути по-късно обаче Реал стигна до изравняване. Домакините също успяха да осъществят красива акция. Бензема изведе по чудесен начин Месут Йозил вдясно в наказателното поле, немският национал центрира успоредно на вратата към връхлитащия Роналдо, който направи 1:1.

В 18-ата минута Виляреал пак поведе, чрез Рубен. Грешка на защитата на Реал Мадрид позволи на нападателя да излезе сам в наказателното поле, технично прехвърли Икер Касияс и реализира за 2:1. В последната минута на първото полувреме „белите” изравниха за втори път. Шаби Алонсо центрира отляво и от два-три метра Кристиано Роналдо реализира с глава за 2:2.

През втората част в игра се появиха Сами Кедира и Кака. В 79-та минута Роналдо оформи своя хеттрик с красиво попадение, а в 82-ата намери Кака и бразилецът оформи крайното 4:2.

След 18 срещи Реал има 47 точки, две по-малко от лидера Барселона. С 36 точки на трето място се намира все още Виляреал./БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН - 18 КРЪГ

От 8 януари (събота)
Малага - Атлетик (Билбао) 1:1
1:0 Мартин Демикелис (82), 1:1 Хави Мартинес (90+2)

Реал Сосиедад - Севиля 2:3
1:0 Диего Ривас (23), 1:1 Фредерик Кануте (25), 2:1 Хосеба Йоренте (43), 2:2 Луиш Фабиано (64), 2:3 Фредерик Кануте (66)

Депортиво (Ла Коруня) - Барселона 0:4
0:1 Давид Вия (26), 0:2 Лионел Меси (53), 0:3 Андрес Иниеста (81), 0:4 Педро Родригес (82)

От 9 януари (неделя)
Майорка - Алмерия 4:1
1:0 Иван Рамис (12), 2:0 Виктор (37), 2:1 Алберт Крусат (66), 3:1 Емилио Нсуе (67), 4:1 Михаел Перейра (88)

Осасуна - Хетафе 0:0

Еспаньол - Сарагоса 4:0
1:0 Пабло Освалдо (8), 2:0 Луис Гарсия (30-дузпа), 3:0 Алваро Васкес (34), 4:0 Серхио Гарсия (87)

Расинг (Сантандер) - Спортинг (Хихон) 1:1
1:0 Аморим Грегори (30-автогол), 1:1 Диего Кастро (90+1)

От 9 януари (неделя)
Реал (Мадрид) - Виляреал 4:2
0:1 Кани (7), 1:1 Роналдо (10), 1:2 Рубен (18), 2:2 Роналдо (20), 3:2 Роналдо (79), 4:2 Кака (82)

Леванте - Валенсия 0:1
0:1 Хуан Мата (82)

На 10 януари (понеделник) от 22:00 часа
Еркулес - Атлетико (Мадрид)
Баланс: 38 мача, 8 победи за Еркулес, 5 равенства, 25 победи за Атлетико (Мадрид)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.