ИГРАЙТЕ БЛИЦ ГЕЙМ 4 - ТУК!

Реал (Мадрид) обърна много трудно Бетис с 2:1 на „Сантяго Бернабеу” в среща от първия кръг Примера дивисион. Кристиано Роналдо записа мач номер 200 с екипа на „кралския клуб”, а Карло Анчелоти дебютира начело на „белия балет”. Иалианският наставник на домакините предпочете Диего Лопес пред Икер Касияс на вратата, докато сред останалите му титуляри нямаше изненади.

Още във 2-ата минута домакините вкараха във вратата на Стефан Андерсен, но попадението бе отменено заради засада. Доста изненадващо гостите поведоха в 14-ата минута, след като Седрик Мабвати проби през центъра на защитата и подаде към Хоре Молина, който се разписа за 0:1.

В 19-ата Реал отново вкара гол, но и този път бе вдигнат флаг за засада. Постепенно домакините увеличиха оборотите и пропуск направи Кристиано Роналдо, след чийто удар топката облиза гредата. Все пак в 26-ата минута Карим Бензема изравни за 1:1 след подаване на новото попълнение Иско.

В 34-ата минута гостите отново можеха да поведат, след като Игиебор беше изпуснат при корнер и с глава прати топката в напречната греда. Шест минути по-късно Седрик падна в наказателното поле на домакините след борба с Карвахал, но съдията Хил Мансано не посочи топчката. Три минути преди края на първата част Бензема вкара нов гол, който обаче също бе отменен заради засада.

Секунди след почивката Кристиано Роналдо разтресе напречната греда след мощен удар. Натискът на „кралския клуб” се увеличаваше, но пропуски направиха Бензема, Роналдо и влезлият като резерва Анхел ди Мария. Все пак в 86-ата минута дебютантът Иско вкара за 2:1 и донесе така важната победа за „белия балет”.

Реал Мадрид - Бетис 2:1
0:1 Хорхе Молина (14), 1:1 Карим Бензема (26), 2:1 Иско (86)

Реал (Мадрид): Диего Лопес, Карвахал, Пепе, Рамос, Марсело, Кедира (55 - Касемиро), Модрич, Иско, Йозил (68 - Ди Мария), Роналдо, Бензема (81 - Мората)

Бетис: Андерсен, Начо, Перкуиш, Паулао, Чика, Носа, Матия, Хуанфран (68 - Вадийо), Верду (78 - Родригес), Седрик (61 - Хуан Карлос), Молина

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 1 КРЪГ
17.08.13
20:00 ч.
Реал Сосиедад – Хетафе 2:0
1:0 Карлос Вела (42), 2:0 Харис Сеферович (70)
17.08.13
22:00 ч.
Валядолид – Атлетик (Билбао) 1:2
0:1 Маркел Сасуета (28), 1:1 Патрик Еберт (31), 1:2 Икер Муниаин (50)
Барселона – Леванте 7:0
1:0 Алексис Санчес (3), 2:0 Лионел Меси (12), 3:0 Дани Алвес (23), 4:0 Педро (24), 5:0 Лионел Меси (42-дузпа), 6:0 Шави (45), 7:0 Педро (73)
18.08.13
22:00 ч.
Реал (Мадрид) – Бетис 2:1
18.08.13
22:00 ч.
Осасуна – Гранада 1:2
0:1 Юсеф Ел-Араби (38), 0:2 Хасан Йебда (45+2)
19.08.13
00:00 ч.
Севиля – Атлетико (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 138 мача, 42 победи за Севиля, 44 равенства, 52 победи за Атлетико (Мадрид)