Реал (Мадрид) приема Шалке 04 в 1/8-финален реванш от Шампионската лига и има трудно заличим аванс, след като спечели първия мач с 6:1. И за двата отбора е ясно, че обрат е почти невъзможен и затова треньорите Карло Анчелоти и Йенс Келер признаха, че най-вероятно ще дадат шанс на част от резерните футболисти.

Испанският гранд няма да може да използва в мача френския нападател Карим Бензема, който получи контузия при сблъсък със съотборника си Кристиано Роналдо при победата с 1:0 над Малага в събота. Треньорът Карло Анчелоти обяви, че ще даде почивка на част от титулярите и се очаква като партньори на Роналдо в предни позиции да се появят Алваро Мората и Хесе Родригес.

Шалке 04 ще бъде без крилото Джеферсон Фарфан, а нападателят Клаас-Ян Хунтелаар е под въпрос. Фарфан, който пропусна последните два мача на тима в първенството заради контузия на коляното, остана в Германия. Треньорът Йенс Келер също призна, че възнамерява да даде почивка на част от основните играчи заради битката за място в Топ 3 в Бундеслигата.

КАКВО КАЗАХА ТРЕНЬОРИТЕ
Карло Анчелоти (Реал Мадрид): “Отборът е в добра форма, а един силен мач срещу Шалке 04 ще бъде най-добрият начин за подготовка за предстоящото Ел Класико. Не подценяваме мача, тъй като това е среща от Шампионската лига. Уважаваме съперника и турнира. Ще направя някои промени в състава, тъй като в събота имахме тежък мач и играчите трябва да се възстановят. Част от футболистите ми са уморени и е по-добре да не играят.”

Йенс Келер (Шалке 04): “Това е Шампионската лига, а още повече е 1/8-финал. Ние вече отпаднахме от турнира заради неприятната загуба в първия мач, но за играчите е невероятно изживяване да участват на тази фаза. За тях, особено за по-младите, това е стъпка в развитието им. Ще се опитаме да постигнем по-добър резултат, от този в първата среща.“

(в първия мач  6:1)

От 21:45 часа
Мадрид, „Сантяго Бернабеу“
Съдия: Сергей Карасев (Русия)

ВЕРОЯТНИ СЪСТАВИ
Реал (Мадрид): Икер Касияс, Даниел Карвахал, Пепе, Серхио Рамос, Марсело, Лука Модрид, Шаби Алонсо, Анхел ди Мария, Хесе, Алваро Мората, Кристиано Роналдо
Контузен: Карим Бензема
Наказани: няма
На картон от наказание: няма

Шалке 04: Ралф Ферман, Бенедикт Хьоведес, Жоел Матип, Кириакос Пападопулос, Сеад Колашинац, Леон Горецка, Роман Нойщедтер, Чинеду Обаси, Макс Майер, Юлиан Дракслер, Адам Салай
Контузен: Джеферсон Фарфан
На картон от наказание: Марко Хьогер, Бенедикт Хьоведес, Роман Нойщедтер

Баланс между двата отбора: 1 мач, 1 победа за Реал (Мадрид), г.р. 6:1
Реал (Мадрид) срещу германски отбори: 54 мача, 24 победи, 10 равенства, 20 загуби, г.р. 100:89
Шалке 04 срещу испански отбори: 25 мача, 8 победи, 7 равенства, 10 загуби, г.р. 27:37

ЛЮБОПИТНИ ФАКТИ
* Реал (Мадрид) загуби само две от общо 25 домакинства срещу германски отбори, в които постигна 19 победи и четири равенства
* Тежкото поражение в първия мач означава, че Шалке 04 спечели само два от последните си 14 мача с отбори от Испания (7 загуби и 5 равенства). При 12-те си гостувания срещу такива съперници “кралскосините” записаха 2 победи, 5 равенства и 5 загуби, като нямат победа в Испания от 1/16-финалите на сезон 2005/06, когато спечелиха с 3:0 гостуването си на Еспаньол
* Реал (Мадрид) отпадна само в един от 28-те случая, в които спечели първия мач като гост. Единственото изключение е през сезон 1994/95, когато “белия балет” спечели с 3:2 гостуването си на Одензе и отстъпи с 0:2 като домакин
* Шалке 04 отпадна и в трите случая, когато записа загуба в първия мач като домакин
* Реал (Мадрид) записа 13 победи и две равенства в последните си 15 домакинства в Шампионската лига, докато Шалке 04 загуби само две от последните си 14 гостувания в евротурнирите