Реал (Мадрид) срази като домакин новака Бетис с 4:1 в среща 8-ия кръг на испанската Примера дивисион. С основен принос за успеха на „белия балет” бе аржентинецът Гонсало Игуаин (46, 70, 73), отчел се с нов хеттрик, а четвъртия гол бе дело на Кака (59). За гостите от Севиля се разписа Хорхе Молина (69).

Срещата на препълнения до краен предел „Сантяго Бернабеу” започна противно на очакванията доста равностойно. В 12-ата минута Икер Касияс трябваше да се намесва решително след опасен удар на Рубен Кастро от гостите. След половин час игра Кристиано стреля опасно от фаул, но стражът на гостите закова топката на голлинията. Така или иначе до края на първата част голове не паднаха.

Веднага след почивката в 46-ата минута Кристиано Роналдо изникна сам срещу вратаря и подаде към Гонсало Игуаин, който на празна врата вкара за 1:0. В 59-ата Кака удвои преднината на домакините след нова асистенция на Роналдо. След още 10 минути Хорхе Молина намали на 2:1, след като защитата на Реал сгреши. В ответната атака резервата Анхел ди Мария намери Игуаин и той технично реализира за 3:1. В 73-ата минута Игуаин изскочи сам срещу вратаря и копна топката над объркания Касто за крайното 4:1. Така Гонсало Игуаин реализира трети хеттрик за две седмици, след като в предния мач на "белите" вкара три, а с фланелката на Аржентина три пъти наказа Чили.

След третата си поредна победа в първенството Реал (Мадрид) събра 16 точки, докато Бетис нареди 3 поредни загуби и остава с 12 пункта.

В друга среща, играна по същото време, Майорка и Валенсия поделиха точките след 1:1. „Прилепите” поведоха с гол на Адил Рами в 38-ата минута, а балераците се докопаха до точката в последната 90-ата минута, когато точен за тях бе Томер Хемед от дузпа. Третия мач в този час между Хетафе и Виляреал пък завърши без отбелязването на голове – 0:0.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 8 КРЪГ
15.10.11
19:00 ч.
Реал (Мадрид) – Бетис 4:1
1:0 Гонсало Игуаин (46), 2:0 Кака (59), 2:1 Хорхе Молина (69), 3:1 Гонсало Игуаин (70), 4:1 Гонсало Игуаин (73)
15.10.11
19:00 ч.
Майорка – Валенсия 1:1
0:1 Адил Рами (38), 1:1 Томер Хемед (90)
15.10.11
19:00 ч.
Хетафе – Виляреал 0:0
15.10.11
21:00 ч.
Барселона – Расинг (Сантандер) (ТВ +)
Баланс: 88 мача, 51 победи за Барселона, 22 равенства, 15 победи за Расинг (Сантандер)
15.10.11
23:00 ч.
Гранада – Атлетико (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 34 мача, 9 победи за Гранада, 7 равенства, 18 победи за Атлетико (Мадрид)
Сарагоса – Реал Сосиедад (Филм +)
Баланс: 92 мача, 26 победи за Сарагоса, 28 равенства, 38 победи за Реал Сосиедад
Севиля – Спортинг (Хихон) (ТВ +)
Баланс: 70 мача, 34 победи за Севиля, 10 равенства, 26 победи за Спортинг (Хихон)
17.10.11
22:00 ч.
Атлетик (Билбао) – Осасуна (Филм +)
Баланс: 66 мача, 32 победи за Атлетик (Билбао), 19 равенства, 15 победи за Осасуна

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.