ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА - ТУК!

Резервите на Реал (Мадрид) се класираха за 1/8-финалите на Купата на Краля, след като в 1/16-финален реванш се наложиха с 3:0 над третодивизионния Алкояно.

След успеха с 4:1 в първата среща Жозе Моуриньо реши да даде шанс на играчи, които по-малко играят в срещите от Примера дивисион и Шампионската лига. Той пусна шестима играчи, излезли от школата на тима. Един от тях беше руснакът Денис Чернишев. За сина на бившия руски национал Дмитри Чернишев това беше дебют за първия тим на Кралския клуб.

Младият руски национал остана на терена до 61-ата минута, когато беше заменен от Анхел ди Мария, който стана ангелът на победата на “белия балет”. Десет минути след появата си на терена аржентинецът откри резултата. Минута по-късно Алкояно остана с човек по-малко заради червения картон на Хави Селвас.

В последните минути на мача Хосе Мария Кайехон вкара два гола. При първото асистенцията беше на Ди Мария, а за второто подаде друг от играчите, влезли като резерва – Карим Бензема. Следващият съперник на Реал (Мадрид) в Купата на Краля ще бъде победителят от двубоя между Селта и Алмерия (0:2 в първия мач).