Реал (Мадрид) победи Барселона с 3:1 в полуфинален реванш за Купата на краля. Кристиано Роналдо вкара два гола, прати тима си на финал в турнира и донесе на "белия балет" успеха в първото "Ел Класико" за тази седмица. Двата отбора ще се срещнат в мач от Примера дивисион в събота.

Роналдо стана първият играч, разписал се в шест поредни “Ел Класико” като гост, когато в 13-ата минута беше точен от дузпа. Наказателният удар беше отсъден за нарушение на Жерар Пике срещу португалската звезда на Кралския клуб.

В 57-ата минута Кристиано Роналдо вкара втория си гол в мача. Той се разписа при добавката на удар на Анхел ди Мария. Това беше 12-ия гол на португалеца в 18 мача срещу Барселона след трансфера си от Манчестър Юнайтед през 2009 г.

Реал (Мадрид) направи агонията на домакините още по-голяма в 68-ата минута. Рафаел Варан, който вкара изравнителното попадение за 1:1 в първия мач, се разписа с глава след центриране от корнер.

Жорди Алба върна едно попадение за Барселона в 89-ата минута, но домакините нямаха време за нещо повече в мача. За първи път от равенството 3:3 през март 2007 г. каталунците допуснаха три гола срещу Реал (Мадрид) на “Камп Ноу”.

На финала тимът на Жозе Моуриньо ще се изправи срещу Атлетико (Мадрид) или Севиля. “Дюшекчиите” записаха домакински успех с 2:1 в първата среща.

Барселона – Реал (Мадрид) 1:3
 0:1 Кристиано Роналдо (13-дузпа), 0:2 Кристиано Роналдо (57), 0:3 Рафаел Варан (68), 1:3 Жорди Алба (89)
(1:1 в първата среща)

барселона_1.jpgБарселона: Хосе Мануел Пинто, Даниел Алвес, Жерар Пике, Карлес Пуйол, Жорди Алба, Серхио Бускетс, Шави (74-Тиаго Алкантара), Сеск Фабрегас (59-Давид Вия), Педро Родригес (71-Кристиан Тейо), Андрес Иниеста, Лионел Меси

реал_1.jpgРеал (Мадрид): Диего Лопес, Алваро Арбелоа, Серхио Рамос, Рафаел Варан, Фабио Коентрао, Шаби Алонсо (84-Майкъл Есиен), Сами Кедира, Анхел ди Мария, Месут Йозил (78-Пепе), Кристиано Роналдо, Гонсало Игуаин (71-Хосе Кайехон)