Испанският колос Реал (Мадрид) се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на краля. “ Белите” биха у дома Мурсия с 5:1 след като в първата среща двата тима направиха 0:0. Съдията Парадес Ромеро изгони Жозе Моуриньо на трибуните още през първото полувреме.

За Реал играха част от футболистите, които се появяват по-рядко - Маамаду Диара, Естебан Гранеро, Педро Леон, Серхио Каналес и Карим Бензема.

Именно Гранеро откри резултата в 4-ата минута. След гола на терена не се случи нищо интересно до 44-ата минута, когато Игуаин покачи на 2:0.

След почивката на терена излезе Кристиано Роналдо и присъствието му се усети веднага, като положенията заваляха, а Бензема удари греда в 61-ата минута. В 75-ата минута Анхел ди Мария изведе Роналдо, който не сгреши за 3:0.

След 80-ата минута се случиха няколко интересни ситуации. Първо Аваро Арбелоа бе изгонен за два бързи картона. Малко по-късно Шаби Алонсо игра с ръка в наказателното поле и Педро намали от дузпа на 3:1.

Остана време за още два гола на Реал като в 84-ата и 89-ата минути вкараха Бензема и Шаби Алонсо./БЛИЦ