Реал (Мадрид) обърна у дома Сарагоса от 0:1 до 3:1 в среща от 21-ия кръг на Примера дивисион и записа 17-ата си победа от началото на сезона. Гостите поведоха с попадение на Лафита (11), но „кралският клуб” стигна до успеха с голове на Кака (32), Роналдо (49) и Йозил (57).

Срещата на „Сантяго Бернабеу” започна с натиск на домакините, като удари на Роналдо и Бензема в самото начало не намериха целта. В 11-ата минута напълно неочаквано арагонци поведоха в резултата, след като изпълниха бързо фаул в центъра на терена и Карлос Аранда подаде към Анхел Лафита, който отблизо се разписа за 0:1. „Белият балет” затвори съперника в собственото му наказателно поле и след удари Кака в 26-ата и 30-ата минута бе много близо до изравняването. Все пак бразилският халф разпечата вратата на Роберто Хименес в 32-ата минута за 1:1. Това бе 19-и гол за Кака в Испания с екипа на Реал (Мадрид). До края на полувремето домакините не успяха да стигнат до пълния обрат.

След почивката в 49-ата минута Месут Йозил центрира по земя отдясно и Кристиано Роналдо на празна врата вкара за 2:1. При гола на португалеца останаха съмнения за засада. „Кралският клуб” продължи да натиска и в 57-ата минута направи изключително красива комбинация, като при последния пас Кака изведе Йозил на чиста позиция и германският национал разстреле Хименес за 3:1. Постепенно домакините намалиха оборотите и не пожелаха да търсят още голове. Гостите пък нямаха чисто положение, с което да успеят да върнат интригата в мача.

С победата си Реал (Мадрид) събра 52 точки и временно дръпна на върха в класирането със 8 пункта пред Барселона. Каталунците гостуват от 23:00 часа българско време на Вилярел. Сарагоса си остана на последното място с 12 пункта.

Райо Валекано - Атлетик (Билбао) 2:3
1:0 Мичу (11), 1:1 Фернандо Йоренте (17), 1:2 Фернандо Йоренте (23), 2:2 Алехандро Арибас (27), 2;3 Фернандо Йоренте (68)
28.01.12
21:00 ч.
Реал (Мадрид) - Сарагоса 3:1
0:1 Анхел Лафита (11), 1:1 Кака (32), 2:1 Кристиано Роналдо (49), 3:1 Месут Йозил (57)
Реал Сосиедад - Спортинг (Хихон)
Баланс: 69 мача, 30 победи за Реал Сосиедад, 18 равенства, 21 победи за Спортинг (Хихон)
22:00 ч.
Осасуна - Атлетико (Мадрид) (Филм+ Булсатком)
Баланс: 63 мача, 21 победи за Осасуна, 10 равенства, 32 победи за Атлетико (Мадрид)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.