Реал (Мадрид) победи ФК Копенхаген с 2:0 като гост в мач от Група “В” на Шампионската лига. “Белият балет” вече си беше гарантирал участие на 1/8-финалите, а загубата означава, че датският тим загуби шансове дори да продължи в Лига Европа.

ФК Копенхаген можеше да продължи в Лига Европа при победа или равен срещу Реал (Мадрид) и загуба на Галатасарай от Ювентус. “Джим Бом” и “Старата госпожа” ще доиграят мача си в сряда или на друга дата, тъй като срещата в Истанбул беше прекратена заради силен снеговалеж.

Лука Модрич даде аванс на Реал (Мадрид) в 25-ата минута с удар извън наказателното поле. Три минути след почивката Кристиано Роналдо удвои. Така португалецът стана първият играч с девет гола в груповата фаза на един сезон на Шампионската лига.

С по осем гола в груповата фаза на един сезон на турнира са Ернан Креспо (сезон 2002/03), Филипо Индзаги (2002/03), Рууд ван Нистелрой (2004/05) и Златан Ибрахимович (2013/14).

В края на мача Роналдо спечели дузпа за тима си, след като беше фаулиран от Томас Дилейни в наказателното поле. Ударът на португалеца от бялата точка беше спасен от вратаря Виланд.

Това беше първа загуба на ФК Копенхаген като домакин в мач от груповата фаза на Шампионската лига.

ФК Копенхаген – Реал (Мадрид) 0:2
0:1 Лука Модрич (25), 0:2 Кристиано Роналдо (48)

____________________.jpgФК Копенхаген: Йохан Виланд, Ларс Якобсен, Олоф Мелберг, Рагнар Сигурдсон, Пиер Бенгтсон, Рурик Гисласон, Томас Дилейни, Клаудемир, Юсеф Туту (77-Кристофер Ремер), Николай Йоргенсен (9-Кристиан Боланос, 77-Марвин Пурие), Игор Ветокеле

реал_1.jpgРеал (Мадрид): Икер Касияс, Алваро Арбелоа, Начо, Пепе, Марсело, Шаби Алонсо (67-Асиер Ияраменди), Лука Модрич (82-Каземиро), Иско (67-Анхел ди Мария), Гарет Бейл, Кристиано Роналдо, Карим Бензема