Клуб номер 1 на XX век Реал (Мадрид) започна новата 2011 година с победа като гост срещу Хетафе с 3:2 в последна среща от 17-ия кръг в испанската Примера дивисион. С успеха си “кралският клуб” отново се доближи на 2 точки от лидера и “кръвен враг” Барселона.

За пореден път в герой за “белия балет” се превърна звездата Кристиано Роналдо, който вкара 2 гола за победата и с тях дори се изкачи начело в голмайсторската листа на Примера дивисион. Португалецът откри резултата на “Колисеум Алфонсо Перес” още в 11-ата минута, когато бе точен от дузпа. В 19-ата минута германският националл Месут Йозил удвои преднината на Реал след чудесно извеждащо подаване на Анхел Ди Мариа. След още 10 минути игра Хетафе се върна в мача с гол на Парехо, който вкара за 1:2 след асистенция на Гавилан Мартинес. При този резултат приключи и първата част.

След почивката възпитаниците на Жозе Моуриньо продължиха да диктуват събитията на терена и стигнаха до трети гол в 57-ата минута, когато вратарят на Хетафе Кодина не успя да изчисти добре една топка и тя стигна до Карим Бензема, а той изведе навлизащия на скорост Кристиано Роналдо, който падайки на земята вкара за 1:3. Това бе 19-о попадение за португалеца от началото на сезона в Примера дивисион. Четърт час преди края на мача след дълго лечение на контузия в игра за Реал (Мадрид) се завърна бразилецът Кака, който направи своя дебют под ръководството на Жозе Моуриньо. В 81-ата минута обаче “кралският клуб” остана с човек по-малко на терена, след като Алваро Арбелоа получи втори жълт картон за игра с ръка и бе изгонен. Точно след 3 минути домакините успяха да се възползват от числения си превес, след като резервата Хуан Анхел Албин вкара отблизо за крайното 2:3.

От останалите срещи, играни в понеделник вечер от този кръг, като изненада може да се изтъкне само домакинското нулево равенство на Атлетико (Мадрид) срещу Сантандер.

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 17 КРЪГ

Oт 2 януари (неделя)
Атлетик (Билбао) – Ла Коруня 1:2
0:1 Адриан (22-дузпа), 0:2 Адриан (52), 1:2 Фернандо Йоренте (86)

Барселона – Леванте 2:1
1:0 Педро (47), 2:0 Педро (59), 2:1 Стуани (80)

Спортинг Хихон – Малага 1:2
1:0 Кастро (42-дузпа), 1:1 Велигтон (45), 1:2 Апоно (59-дузпа)

Севиля – Осасуна 1:0
1:0 Кануте (36)

Валенсия – Еспаньол 2:1
1:0 Адуриц (28), 1:1 Коста (45-автогол), 2:1 Мата (90)

От 3 януари (понеделник)
Виляреал – Алмерия 2:0
1:0 Катала (22), 2:0 Валеро (58)

Сарагоса – Реал Сосиедад 2:1
1:0 Синама-Понгол (10), 1:1 Прието (33), 2:1 Браулио (90)

Атлетико (Мадрид) – Сантандер 0:0

Майорка – Еркулес 3:0
1:0 Лопес (38), 2:0 Виктор (41), 3:0 Перейра (51)

Хетафе – Реал (Мадрид) 2:3
0:1 Роналдо (11), 0:2 Йозил (19), 1:2 Парехо (29), 1:3 Роналдо (57), 2:3 Албин (85)