Реал (Мадрид) срази като домакин Севиля с 4:1 в среща от 23-ия кръг на испанската Примера дивисион и загря за предстоящия първи сблъсък срещу Манчестър Юнайтед от 1/8-финалите в Шампионската лига. Мачът е идната сряда от 21:45 часа българско време на „Сантяго Бернабеу”. С хеттрик за „кралския клуб” срещу андалусци се отчете Кристиано Роналдо (26, 46, 59), а едно попадение за успеха добави и Карим Бензема (18). Почетният гол за гостите бе дело на Ману дел Морал (87).

Двубоят протече като тренировка за „белия балет” преди важния сблъсък с „червените дяволи” в най-престижния европейски клубен турнир. Натискът на домакините даде резултат в 18-ата минута, когато Фернандо Наваро се опита да попречи на Бензема да стигне до топката след центриране по земя отляво, но вместо това подари топката на френския нападател, който от голлинията я вкара във вратата за 1:0.

„Кралския клуб” продължи да играе освободено и в 26-ата минута удвои аванса си, след като Кака изведе на чудесна позиция Кристиано Роналдо, който се разписа за 2:0. До края на полувремето гостите не можаха да намерят адекватен отговор и резултатът остана непроменен.

Веднага след почивката в 46-ата минута Арбелоа асистира за второто попадение на Роналдо за 3:0. След още 13 минути игра португалският национал направи двойно подаване с Гонсало Игуаин и оформи хеттрика си за 4:0. Постепенно домакините намалиха оборотите, а в 65-ата минута Игуаин бе изгонен заради втори жълт и съответно червен картон.

В 74-ата минута Севиля имаше възможност да вкара почетно попадение, но ударът на Ману дел Морал бе отразен от вратаря Диего Лопес, който бе привлечен именно от андалусци, за да замени контузения Икер Касияс. Пет минути по-късно Алваро Негредо бе изведен зад защитата на "белия балет", но стреля неточно и топката облиза страничната греда от външата страна, за да излезе в аут.

Десет минути прди края и гостите останаха с 10 футболисти на терена, след като холандецът Хедвигес Мадуро извърши груб фаул срещи Микаел Есиен и също получи втори жълт и съответно червен картон. В 86-ата минута Хосе Кайехон бе близо до пети гол за домакините, но ударът му бе спасен от вратаря Бето. Минута по-късно пък Ману дел Морал се възползва от грешка на Раул Албиол и отбеляза почетното попадение за гостите, оформяйки крайното 4:1.

След победата си Реал (Мадрид) събира 46 точки и твърдо заема третата позиция във временното класиране. Севиля е на 11-о място с 29 пункта.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 23 КРЪГ
09.02.13
17:00 ч.
Майорка - Осасуна 1:1
0:1 Мануел Торибо - Лоло (76), 1:1 Педро Жеромел (90+1)
Леванте - Малага 1:2
1:0 Баркеро (27-дузпа), 1:1 Иско (37-дузпа), 1:2 Иско (47)
09.02.13
23:00 ч.
Депортиво (Ла Коруня) - Гранада 0:3
0:1 Карлос Марчена (45+1-авт.), 0:2 Одион Игало (51), 0:3 Гийерме Сикейра (90+6)
09.02.13
23:00 ч.
Реал (Мадрид) - Севиля 4:1
1:0 Карим Бензема (18), 2:0 Кристиано Роналдо (26), 3:0 Кристиано Роналдо (46), 4:0 Кристиано Роналдо (59), 4:1 Ману дел Морал (87)
Сарагоса - Реал Сосиедад
Баланс: 95 мача, 27 победи за Сарагоса, 28 равенства, 40 победи за Реал Сосиедад
10.02.13
20:00 ч.
Атлетик (Билбао) - Еспаньол  (ТВ+ "Булсатком")
Баланс: 155 мача, 67 победи за Атлетик (Билбао), 29 равенства, 59 победи за Еспаньол
10.02.13
22:00 ч.
Райо Валекано - Атлетико (Мадрид)  (ТВ+ "Булсатком")
Баланс: 23 мача, 6 победи за Райо Валекано, 5 равенства, 12 победи за Атлетико (Мадрид)
11.02.13
22:30 ч.
Бетис - Валядолид (Филм+ "Булсатком")
Баланс: 51 мача, 21 победи за Бетис, 13 равенства, 17 победи за Валядолид

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ