Спорно отменен гол на Алешандре Пато лиши Милан от победата над Реал (Мадрид), докато двата тима завършиха 1:1 в мач от Група „С” на Шампионската лига.

Френският нападател Карим Бензема даде аванс на Кралския клуб в 29-ата минута, когато от близко разстояние прокара топката под Дида, който бе успял да парира удар на Кака.

Милан, който е равен с Реал на върха на класирането със седем точки, изравни 10 минути преди почивката, след като Роналдиньо бе точен от дузпа заради игра с ръка на Пепе в наказателното поле.

Малко след това „росонерите” отново пратиха топката във вратата на Икер Касияс, но попадението на Пато, който вкара два гола за Милан при победата с 3:2 в Мадрид, бе отменено заради фаул или игра с ръка./БЛИЦ

Милан – Реал (Мадрид) 1:1

0:1 Бензема (29), 1:1 Роналдиньо (35-дузпа)

Милан: 1.Дида, 44.Масимо Одо, 13.Алесандро Неста, 33.Тиаго Силва, 15.Джанлука Дзамброта, 23.Масимо Амброзини, 21.Андреа Пирло, 10.Кларънс Зеедорф, 7.Алешандре Пато, 22.Марко Бориело 79-9.Филипо Индзаги), 80.Роналдиньо

Реал (Мадрид): 1.Икер Касияс, 4.Серхио Рамос, 3.Пепе, 18.Раул Албиол, 2.Алваро Арбелоа, 8.Кака, 10.Ласана Диара, 22.Шаби Алонсо, 12.Марсело, 11.Карим Бензема (82-17.Рууд ван Нистелрой), 20.Гонсало Игуаин (75-7.Раул)