Испанският шампион Реал (Мадрид) за пореден път изрази недоволството си от съдийски отсъждания. Според помощника на Жозе Моуриньо в „кралския клуб” Айтор Каранка реферите редовно взимат решения в ущърб на „белия балет”.

Повод за поредното негодувание е изгонването на Серхио Рамос при домакинската победа над градския съперник Райо Валекано (2:0) през уикенда. Бранителят пое към душовете в 16-ата минута на двубоя, след като си изкара два жълти картона в рамките на по-малко от 60-секунди. Четири минути по-рано Рамос се бе разписал във вратата на противника.

„Не ни изненада като цяло. Всички знаем, че това се е случвало и преди, затова не сме изненадани. Беше лошо за мача, който започна много добре за зрителите“, коментира след срещата Каранка.