Реал (Мадрид) срази у дома Гранада с 2:0 в среща от 21-ия кръг на испанската Примера дивисион и излезе временно начело в класирането пред Барселона и градския съперник Атлетико, които са с мач по-малко. „Белият балет” изравни и клубния си рекорд от 7 поредни официални мача във всички турнири без допуснат гол, след като от началото на година не е инкасирал попадение във вратата си.

Преди началото на срещата Кристиано Роналдо показа на феновете спечелената "Златна топка" за най-добър футболист на 2013 година. Привържениците на "Сантяго Бернабеу" пък образуваха надпис CR7 със златисти хартиени блокчета.

Двубоят започна в спокойно темпо, а в 11-ата минута Мануел Итура беше много близо до много до това да си вкара автогол. Даниел Карвахал центрира и Итура с плонж нацели горната греда. Постепенно домакините взеха инициативата, но пропуски направиха Кристиано Роналдо и Карим Бензема, който дори вкара топката в мрежата в 27-ата минута, но попадението бе отменено правилно заради засада. В добавеното време на първата част Кристиано Роналдо стреля с ефектна задна ножица, а стражът на гостите Роберто направи уникално спасяване, след като улови топката и при добавката на Гарет Бейл.

„Кралският клуб” натисна здраво след почивката и Бензема удари греда в 48-ата минута, но отново бе в засада. Последваха пропуски на Ди Мария и Модрич, за да се стигна до 57-ата минута, в която Кристиано Роналдо финтира бранител и с нисък удар по диагонала от 15 метра не остави шансове на Роберто - 1:0. Това бе 22-и гол на португалеца за първенство и 32-о попадение този сезон във всички турнири.

В 73-ата минута Роналси удари греда след страхотен изстрел от пряк свободен удар. Топката рикошира в гърба на Пепе и намери гредата. Минута по-късно домакините решиха спора с втори гол. Марсело навлезе в наказателното поле и асистира на Бензема, който реализира 11-ия си гол за сезона и оформи крайното 2:0. До края на срещата не се случи нищо интригуващо и Реал се поздрави със заслужени три точки.

След успеха си Реал (Мадрид) събра 53 точки и излезе начело във временното класиране, но Барселона и Атлетико, които са с по 51 пункта имат мач по-малко в актива си. Гранада е на десето място с 24 точки.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 21 КРЪГ
24.01.14
22:00 ч.
Селта – Бетис 4:2
0:1 Рубен Кастро (17), 1:1 Фабиан Ореляна (22), 2:1 Чарлес (31), 3:1 Фабиан Ореляна (39), 4:1 Нолито (73), 4:2 Рубен Кастро (78)
25.01.14
17:00 ч.
Реал (Мадрид) – Гранада 2:0
1:0 Кристиано Роналдо (57), 2:0 Карим Бензема (74)
Балас:
73 мача, 17 победи за Осасуна, 20 равенства, 36 победи за Атлетик (Билбао)
26.01.14
20:00 ч.
Райо Валекано – Атлетико (Мадрид) (F+)
Баланс: 25 мача, 7 победи за Райо Валекано, 5 равенства, 13 победи за Атлетико (Мадрид)