Реал (Мадрид) победи Леванте с 2:0 в мач от 27-ия кръг на испанската Примера дивисион. И двата гола бяха дело на разкъсания от критики през последните седмици  Гарет Бейл. Успехът идва само седмица преди поредното издание на Ел класико. На 22 март Белия балет ще гостува на Барселона на „Камп Ноу”.

Реал демонстрира класа и уверена игра срещу лекия съперник. Домакините заслужаваха и по-убедителна победа, но на три пъти гредата спасяваше Леванте. В желанието си да се реваншират пред верните си фенове за резила (3:4) срешу Шалке в Шампионската лига футболистите на Карло Анчелоти започнаха много агресивно и пред вратата на Диего Марино се заредиха положение след положение.  Още в 5-ата минута Кристиано Роналдо уцели гредата, а Бейл не сполучи при добавката.

В 18-ата минута обаче уелското крило попадна в прегръдките на своите съотборници, след като се възползва от разбъркване в наказателното поле, след като топката бе изчистена от голлнията след удар на Роналдо, и отблизо опъна мрежата за 1:0. Гарет отпразнува гола си по интересен начин - запуши и двете си уши. С това той демонстрира, че не обръща голямо внимание на критиките към себе си.

В 40-ата минута Карвахал проби по дясното крило и центрира пред вратата. Там Роналдо опита удар, а топката в последния момент се отклони от краката на Бейл за крайното 2:0.

Барселона е лидер във временното класиране с 65 точки. Реал (Мадрид) е с 64. Третият Валенсия е с 57.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 27 КРЪГ
13.03.15
21:45 ч.
Валенсия - Депортиво Ла Коруня 2:0
1:0 Дани Парехо (61-дузпа), 2:0 Пако Алкасер (72)
14.03.15
17:00 ч.
Еспаньол - Атетико (Мадрид) 0:0
Баланс: 174 мача, 56 победи за Еспаньол, 29 равенства, 89 победи за Атетико (Мадрид)