Шампионът на Испания Реал (Мадрид) победи като гост националния отбор на Кувейт в контрола, която се игра на препълнения “Кайфан Стейдиъм” и бе последният мач на “белия балет” за този сезон.

Жозе Моуриньо заложи сред титулярите на футболисти, които по-рядко попадат в игра, с изключение на Роналдо, Месут Йозил, Карим Бензема и Ди Мария. След почивката обаче в игра се появиха и останалите звезди на "белите".

Успехът за “кралския клуб” дойде след попадения още преди почивката. Аржентинецът Анхел Ди Мария откри резултата в 27-ата минута, а пет минути по-късно португалската звезда Кристиано Роналдо оформи крайното 2:0 за “белия балет”. През второто полувреме домакините създадоха няколко опасности пред вратата на Икер Касияс, но така и не можаха да вкарат почетно попадение.

Съставът на Реал (Мадрид): Адан; Алтънтоп, Карвальо, Варан, Коентрао; Гранеро, Шахин, Йозил; Роналдо, Бензема, Ди Мария (след почивката се появиха: Касийяс, Серхио Рамос, Албиол, Арбелоа, Ласана Диара, Марсело, Кака, Игуаин)