Еспаньол бе разгромен у дома от Реал (Мадрид) с 0:4 в последната среша от седмия кръг в Примера дивисион. Аржентинецът Гонсало Игуаин се отчете с хеттрик за „кралския клуб”, а едно попадение добави и Хосе Кайехон, разписал се във вратата на бившия си клуб.

Още в 3-ата Роналдо стреля силно от около 30 метра, а след намесата на вратаря Алварес топката срещна страничната греда. Превъзходството на „кралския клуб” бе ознаменувано с първи гол в 17-ата минута, когато Роналдо изведе Гонсало Игуаин на стрелкова позиция и аржентинецът не сбърка – 0:1. Тиеви Бифоума от домакините стреля опасно в 36-ата минута, но Икер Касияс се намеси решително и изби в корнер. Пет минути след това Серхио Гарсия се озова на стрелкова позиция, а хубавият му удар по земята бе избит от Икер Касияс. До края на полувремето домакините бяха доста по-активни, но не успяха да стигнат до изравняване на резултата.

След почивката в първите минути действията се развиваха изцяло в средата на терена. В 66-ата минута Арбелоа пусна пас по десния фланг към Игуаин, който без да обработва топката и без да погледне към вратата стреля мигновено от движение право в горния десен ъгъл за 0:2. В 83-ата минута Реал сложи окончателна точка на спора в този мач, след като Роналдо напредна, а след това вместо да отправи удар, пусна топката към влезлият като резерва Хосе Кайехон и нападателят вкара отблизо на бившия си отбор за 0:3. В самия края на редовното време отбраната на домакините сбърка и Гонсало Игуаин с техничен удар оформи хеттрика си и крайното 0:4.

След победата Реал (Мадрид) се изкачи на третото място с 13 точки, докато Еспаньол остана на 15-а позиция с 6 пункта.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 7 КРЪГ
01.10.11
19:00 ч.
Осасуна - Майорка 2:2
0:1 Хемад (34-дузпа), 1:1 Гарсия (45), 2:1 Гарсия (59), 2:2 Хемад (79-дузпа)
01.10.11
19:00 ч.
Виляреал - Сарагоса 2:2
0:1 Луис Гарсия (35), 1:1 Роси (41-дузпа), 1:2 Пабло Барера (45), 2:2 Перес (84)
Малага - Хетафе 3:2
0:1 Педро Леон (55), 1:1 Рууд ван Нистелрой (64), 1:2 Мику (75), 2:2 Енцо Мареска (88), 3:2 Жулио Баптища (90)
02.10.11
13:00 ч.
Реал Сосиедад - Атлетик (Билбао) 1:2
0:1 Фернандо Йоренте (34), 1:1 Иниго Мартинес (61), 1:2 Фернандо Йоренте (71)
Еспаньол - Реал (Мадрид) 0:4
0:1 Гонсало Игуаин (17), 0:2 Гонсало Игуаин (66), 0:3 Хосе Кайехон (83), 0:4 Гонсало Игуаин (89)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.