Реал (Мадрид) разгроми Осасуна с 4:0 в мач от 35-ия кръг на испанската Примера дивисион. Над всички на "Сантяго Бернабеу" отново беше Кристиано Роналдо. Мегазвездата на домакините откри резултата с хубаво изпълнение след пас на Анхел ди Мария. Португалецът покачи на 2:0 в 52-ата минута, този път след асистенция на Иско. Роналдо простреля безпомощния страж на гостите Фернандес с феноменален изстрел от границата на наказателното поле.

Серхио Рамос се включи напред при една атака и след час игра направи преднината на Реал класическа - 3:0. Крайното 4:0 фиксира резервата Даниел Карвахал в 83-ата минута. След този успех тимът на треньора Карло Анчелоти излезе на второ място във временното класиране с 82 точки. Лидерът Атлетико (Мадрид) е с 85, третият Барселона има 81 и мач по-малко. Утре каталунците гостуват на Виляреал.
Реал (Мадрид) - Осасуна 4:0
1:0 Роналдо (6), 2:0 Роналдо (52), 3:0 Рамос (60), 4:0 Карвахал (84)
Реал (Мадрид): Диего Лопес, Начо, Варан, Рамос, Марсело, Ияраменди, Иско, Модрич (67-Шаби Алонсо), Ди Мария (74-Карвахал), Роналдо (62-Каземиро), Мората

Осасуна:
Фернандес, Ориол , Фланьо, Арибас, Дамиа, Лое (58-Ойер), Пунял, Арментерос (77-Лобато), Де лас Куевас, Сехудо, Риера (63-Акуня)

Гранада - Райо Валекано 0:3
0:1 Саул (54), Хоакин Ларивей (59), 0:3 Себастиан Фернандес (86)
26.04.2014
19:00 часа
Хетафе - Малага 1:0
1:0 Адриан Колунга (8)
26.04.2014
21:00 часа
1:0 Кристиано Роналдо (6), 2:0 Кристиано Роналдо (52), 3:0 Серхио Рамос (60), 4:0 Даниел Карвахал (83)
Валенсия - Атлетико (Мадрид) (TV+)
Баланс: 179 мача, 65 победи за Валенсия, 44 равенства, 70 победи за Атлетико (Мадрид)
27.04.2014
20:00 часа
Атлетик (Билбао) - Севиля (TV+)
Баланс: 153 мача, 61 победи за Атлетик (Билбао), 31 равенства, 61 победи за Севиля