Реал (Мадрид) разби Севиля с 3:0 в първи осминафинал за Купата на краля. По този начин Белия балет си осигури комфортен аванс преди реванша. Срещата пропусна мегазвездата на домакините Кристиано Роналдо. Носителят на "Златната топка" за 2016 г. не е контузен, а получи по-дълга почивка и изгледа мача от трибуните на "Сантяго Бернабеу".

За Белия балет не играха още Серхио Рамос, Пепе, Матео Ковачич, Лукас Васкес и Гарет Бейл. В тяхно отсъствие шанс за изява получиха футболисти, които предимно търкат резервната скамейка. Именно един от тях - Хамес Родригес, откри резултата още в 11-ата минута. Колумбиецът се възползва от пас на Каземиро и от границата на наказателното поле с премерен изстрел опъна мрежата за 1:0.

В 29-ата минута Рафаел Варан засече с глава отлично центриране от корнер на Тони Кроос и оплете топката в мрежата за 2:0. Секунди преди почивката Хамес направи преднината на Реал класическа след точно изпълнена дузпа - 3:0. Нарушението в пеналта беше срещу Лука Модрич.

Грандът е без поражение в последните си 21 официална мача у дома (18-3-0). Андалусците пък имаха само една загуба до тази вечер в последните 9 мача извън "Рамон Санчес Писхуан".

ВСИЧКО ЗА ИСПАНСКАТА ПРИМЕРА ДИВИСИОН - ТУК!