Реал (Мадрид) разгроми Райо Валекано с 5:1 в мач от 11-ия кръг на испанската Примера дивисион. Както е известно, Белия балет е съперник на нашия Лудогорец в група „В” на Шампионската лига.

Реал имаше тотално надмощие над значително отстъпващия по класа съперник и пропусна да запише двуцифрен успех.  Още в 9-ата минута Гарет Бейл откри головата фиеста. Уелското крило завърши комбинация с участието на Кристиано Роналдо и Кроос. Германецът пусна към Бейл, който отблизо нямаше как да сбърка – 1:0. В 40-ата минута Серхио Рамос беше оставен непокрит в пеналта и засече центиране от корнер за 2:0. Малко преди почивката „пчеличките” върнаха един гол. За това попадение на гостите „асистира” Хамес Родригес. След изпълнение на корнер, Навас улови топката, хвърли я към колумбийската звезда, младокът се опита да върне назад, но подари топката на Лео Баптистао. Той от своя страна намери Буено, който отблизо вкара за 2:1.

В 55-ата Тони Кроос засече подаване на Роналдо и простреля Алварес – 3:1 за Реал. Само 180 секунди по-късно намиращият се в отлична форма Карим Бензема направи резултата 4:1. Асистенцията отново бе на Роналдо, но при подаването френският нападател бе в очевидна засада. В 83-ата минута сред голмайсторите се записа и Роналдо. Носителят на „Златната топка” и „Златната обувка” стреля силно и прокара топката между краката на безпомощния Алварес, за да фиксира крайното 5:1.
Белия балет (27 точки) си върна лидерската позиция в класирането и отново има аванс от две точки пред Барселона (25).

Съставът на Реал (Мадрид): Навас, Серхио Рамос, Пепе, Марсело, Начо, Модрич, Бейл (84 – Хавиер Ернандес), Кроос, Родригес (68-Иско), Роналдо, Бензема (84 - Алваро Медран)

Алмерия – Барселона 1:2
1:0 Тиеви Бифума (37), 1:1 Неймар (73), 1:2 Жорди Алба (82)
08.11.14
19:00 ч.
Хетафе – Елче 0:0
08.11.14
21:00 ч.
Реал (Мадрид) – Райо Валекано 5:1
1:0 Гарет Бейл (9), 2:0 Серхио Рамос (40), 2:1 Буено (44), 3:1 Тони Кроос (55), 4:1 Карим Бензема (59), 5:1 Кристиано Роналдо (83)
Валенсия – Атлетик (Билбао) (ТВ +)
Баланс: 158 мача, 63 победи за Валенсия, 37 равенства, 58 победи за Атлетик (Билбао)
09.11.14
22:00 ч.
Реал Сосиедад – Атлетико (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 124 мача, 37 победи за Реал Сосиедад, 27 равенства, 60 победи за Атлетико (Мадрид)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.