Испанският гранд Реал (Мадрид) разгроми като гост китайския Гуангжу със 7:1 в контрола. Португалският наставник на “кралския клуб” Жозе Моуриньо остави на пейката за началото на мача новото попълнение Фабио Коентрао, който обаче се появи в игра след почивката. Атаката се водеше от Карим Бензема, подкрепян от Хосе Кайехон, Месут Йозил и Кристиано Роналдо. За китайския тим на терена беше взимащият 11,5 милиона евро на сезон Дарио Конка.

Класата на “белия балет” си каза думата още в 7-ата минута, когато Сами Кедира откри с глава след асистенция на Бензема – 1:0 за Реал. В 13-ата минута грешка в защитата на “кралския клуб” накара Икер Касийяс майсторски да извади силен нисък шут в близкия ъгъл.

Реал (Мадрид) продължи да доминира и след половин час игра Сами Кедира изведе Месут Йозил сам срещу вратаря и технично прати топката в мрежата за 2:0. В 38-ата минута Карим Бензема получи страхотен пас от Кристиано Роналдо и увенча добрата си игра с гол за 3:0. Само две минути по-късно Роналдо нацели напречната греда.

След почивката, в 47-ата минута, Карим Бензема вкара второто си попадение след центриране на Марсело отляво – 4:0. Пет минути по-късно Марсело излезе сам срещу вратаря, но пропусна. В 55-ата минута Кристиано Роналдо с красив гол с пета доведе нещата до 5:0.

В 60-ата минута Жозе Моуриньо направи 8 смени в състава си, като атаката бе поведена от Гонсало Игуаин, подпомаган от Анхел ди Мария, Кака и Фабио Коентрао. Младокът Хесе отбеляза с първото си докосване в 72-ата минута след пас на Анхел ди Мария – 6:0. До края на мача играчите на Реал продължиха да се забавляват на терена, а в 83-ата минута Анхел ди Мария направи резултата 7:0. Почетният гол за домакините вкара Янг в 87-ата минута за крайното 7:1 в полза на Реал (Мадрид).

Гуангжу - Реал (Мадрид) 1:7
0:1 Сами Кедира (7), 0:2 Месут Йозил (30), 0:3 Карим Бензема (38), 0:4 Карим Бензема (47), 0:5 Кристиано Роналдо (55), 0:6 Хесе (72), 0:7 Анхел Ди Мария (83), 1:7 Янг (87)

Съставът на Реал Мадрид: Касийяс (60 - Адан); Рамос (46 - Арбелоа), Пепе (60 - Варан), Карвальо, Марсело (60 - Начо Фернандес); Чаби Алонсо (60 - Албиол), Кедира (60 - Варан); Кайехон (60 - Кака), Йозил (60 - Коентрао), Кристиано (60 - Ди Мария); Бензема (60 - Игуаин).