Сарагоса падна на своя "Ла Ромареда" с 0:6 от Реал (Мадрид) в един от най-интересните сблъсъци на втория кръг в Примера дивисион. Първият кръг бе отложен за януари догодина заради стачка на играчите.

Срещата на „Ла Ромареда” протече под диктовката на гостите от Мадрид. Още след първия съдийски сигнал възпитаниците на Жозе Моуриньо обградиха вратата на арагонци. Стражът на домакините Роберто Хименес се намеси решително при удари на Карим Бензема и Месут Йозил, но нямаше какво да направи срещу Кристиано Роналдо, който в 24-ата минута бе точен за 0:1. Португалецът бе изведен на чудесна стрелкова позиция от Йозил и с техничен удар прати топката в мрежата. Само четири минути по-късно пък Игуаин нахлу по дясното крило в наказателното поле на домакините и центрира към непокрития Марсело, който от точката на дузпата разстреля Хименес за 0:2. До края на полувремето Бензема и Роналдо бяха близо до гола, но вратарят на домакините с чудесните си изяви предотврати по-разгромен резултат. Играчите на Сарагоса опитваха да изненадат с контраатаки, но много рядко им се удаваше да стрелят по посока вратата на Икер Касияс.

След почивката картината на терена не се промени, като Реал (Мадрид) продължаваше да търси още попадения, а арагонци се бранеха и рядко атакуваха. В 51-ата минута след удар на Роналдо от границата на наказателното поле Хименес отрази, а Анхел Ди Мариа пропусна при добавката и на почти празна врата стреля встрани. Натискът на „белия балет” даде отново резултат в 64-ата минута, когато с мощен удар по земя от около 25 метра Шаби Алонсо намери долния десен ъгъл на вратата за 0:3. Разгромът за Сарагоса стана пълен в 71-ата минута, след като Кристиано Роналдо получи успоредно подаване на голлинията на вратата и само чукна топката в мрежата за втори си гол в мача – 0:4. Темпото на игра значително спадна, но въпреки това гостите успяха да вкарат още два гола. Първият от тях бе дело на влезлият като резерва Кака в 82-ата минута след самостоятелен пробив за 0:5. След това бразилецът пък асистира на Кристиано Роналдо, който в 87-ата минута на празна врата оформи хеттрика си и крайното 0:6. Домакините нямаха никакви сили да вкарат поне един почетен гол и в крайна сметка Реал (Мадрид) си тръгна напълно очаквано с трите точки от Сарагоса.

Сарагоса - Реал (Мадрид) 0:6
0:1 Кристиано Роналдо (24), 0:2 Марсело (28), 0:3 Шаби Алонсо (64), 0:4 Кристиано Роналдо (71), 0:5 Кака (82), 0:6 Кристиано Роналдо (87)

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 2 КРЪГ
27.08.11
19:00 часа
Спортинг (Хихон) - Реал Сосиедад 1:2
0:1 Агирече (35), 0:2 Агирече (65), 1:2 Мигел Куевас (68-дузпа)
27.08.11
21:00 часа
Валенсия - Расинг (Сантандер) 4:3
1:0 Солдадо (2), 1:1 Солдадо (7-автогол), 1:2 Акоста (14), 1:3 Адриан (56), 2:3 Рами (58), 3:3 Солдадо (88), 4:3 Солдадо (90)