Валенсия загуби домакинството си срещу Реал (Мадрид) с 2:3 в дербито от 13-ия кръг на Примера дивисион. Бензема (20), Рамос (72) и Роналдо (79) бяха точни за гостите, докато и двата гола за „прилепите” бяха дело на Солдадо (75, 83).

Първото полувреме бе интересно и динамично, но в него падна само едно попадение. „Кралският клуб” материализира превъзходството си в 20-ата минута, когато след бързо изпълнение на фаул от центъра на терена Бензема бе изведен очи в очи с вратаря Диего Алвес и не сгреши за 0:1.

След почивката Реал (Мадрид) се поотпусна и това даде шанс на домакините от Валенсия да установят натиск. В 72-ата минута след изпълнение на корнер Месут Йозил майсторски сложи топката на главата на непокрития Серхио Рамос, който я насочи във вратата за 0:2. Радостта на столичани трая твърде кратко, защото само три минути по-късно Роберто Солдадо с мощен удар отблизо намали на 1:2.

В 79-ата минута пък при контраатака на гостите вратарят Диего Алвес бе изпреварен за топката от Кристиано Роналдо, който от малък ъгъл вкара за 1:3. Въпреки този гол обаче „прилепите” не се предадоха и отново тръгнаха в атака. В 83-ата минута Пабло Ернандес догони до аут линията на пръв поглед неспасяема топка и мигновено подаде към Роберто Солдадо, който засече с десния крак право в мрежата за 2:3.

Минута преди края Солдадо вкара нов гол, който щеше да оформи хеттрика му, но бе отменен заради засада. Най-спорното положение дойде в 95-ата минута, когато нападателят на Реал Гонсало Игуаин спря с ръка пътя на топката към вратата. Съдията обаче не даде дузпа за Валенсия.

След успеха си „кралският клуб” отново е едноличен лидер с актив от 31 точки и 3 повече от Барселона. Валенсия пък остана на трета позиция с 24 пункта.

Барселона – Сарагоса 4:0
1:0 Жерард Пике (18), 2:0 Лионел Меси (43), 3:0 Карлес Пуйол (54), 4:0 Давид Вия (75)
19.11.11
23:00 ч.
Валенсия – Реал (Мадрид) 2:3
0:1 Карим Бензема (20), 0:2 Серхио Рамос (72), 1:2 Роберто Солдадо (75), 1:3 Кристиано Роналдо (79), 2:3 Роберто Солдадо (83)
20.11.11
13:00 ч.
Реал Сосиедад – Еспаньол (ТВ +)
Баланс: 122 мача, 48 победи за Реал Сосиедад, 30 равенства, 44 победи за Еспаньол
Севиля – Атлетик (Билбао) (ТВ +)
Баланс: 134 мача, 55 победид за Севиля, 28 равенства, 51 победи за Атлетик (Билбао)
20.11.11
21:00 ч.
Атлетико (Мадрид) – Леванте (ТВ +)
Баланс: 12 мача, 8 победи за Атлетико (Мадрид), 1 равенство, 3 победи за Леванте
Расинг (Сантандер) – Малага (ТВ +)
Баланс: 36 мача, 11 победи за Расинг (Сантандер), 8 равенства, 17 победи за Малага

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.