Реал (Мадрид) победи Кордоба с 2:0 в мач от 1-я кръг на испанската Примера дивисион. Белия балет имаше тотално надмощие над новака в елита и можеше да запише доста по-убедителен успех. Само пропуските и разсеяната игра пред вратата на Хуан Карлос попречиха за това.

Треньорът на домакините Карло Анчелоти заложи на Икер Касияс на вратата, а отдясно на защитата изненадващо излезе Алваро Арбелоа, който изненадващо бе предпочетен пред Даниел Карвахал. Новите попълнения Тони Кроос, Хамес Родригес започнаха като титуляри в халфовата линия заедно с Лука Модрич. В предни позиции оперираха Гарет Бейл, Карим Бензема и Кристиано Роналдо. Португалецът имаше и своеобразен юбилей – записа мач № 250 за Реал.

В 30-ата минута Карим Бензема засече центриране от корнер на Кроос и с глава опъа мрежата зад безпомощния Карлос – 1:0.

Хамес можеше да увенчае дебюта си с гол, но мощният му удар беше париран от блестящия Хуан Карлос. После попадение на Франсиско Хименес от гостите беше отменено заради засада. В последната минута Кристиано Роналдо реши всичко. Той овладя топката, пробяга с нея десетина метра и извън пеналта отправи топовен шут, който се оказа неотразим за стража на Кордоба – 2:0.

Реал (Мадрид): Касияс, Серхио Рамос, Пепе, Арбелоа (73 - Карвахал), Марсело, Модрич, Бейл, Кроос, Родригес (72 - Иско), Роналдо, Бензема (76 - Кедира)

Кордоба: Хуан Карлос, Хосе Креспо, Иниго Лопес, Гуниньо, Пантич, Дани Пинилос (46 - Кантарбия), Лопес Гарай, Лопес Силва, Роси, Хавенаар (67 - Хименес), Ридер Матос (62 - Матос)

Севиля - Валенсия 1:1
1:0 Алейкс Видал (44), 1:1 Лукас Орбан (88)
23.08.2014
22:00 часа
Гранада - Депортиво (Ла Коруня) 2:1
0:1 Иван Кавалейро (20), 1:1 Рубен Рочина (55), 2:1 Жан-Силвен Бабен (77)
24.08.2014
00:00 часа
Алмерия - Еспаньол 1:1
1:0 Фернандо Сориано (52), 1:1 Серхио Гарсия (90+13)
Селта - Хетафе 3:1
1:0 Нолито (20), 2:0 Фабиан Орелана (56), 2:1 Самир (63), 3:1 Хоакин Ларивей (70)