Новакът Райо Валекано загуби на свой терен от лидера Реал (Мадрид) с минималното 0:1 в градското дерби от 25-ия кръг на испанската Примера дивисион. Единственият и победен гост за „кралския клуб” вкара звездата Кристиано Роналдо (54).

През първото полувреме играта бе изключително равностойна, като играчите на Жозе Моуриньо разочароваха и се представиха доста под възможностите си, без да създадат реално голово положение. След почивката „кралският клуб” взе инициативата и установи натиск, който доведе до страхотен гол с пета в 54-ата минута на звездата Кристиано Роналдо за 0:1. Гостите продължиха да атакуват в търсене на второ успокоително попадение, но играчите на Райо Валекано действаха много опасно на контраатака. В 72-ата минута те получиха страхотен шанс да изравнят, но Мичу пропусна сам срещу Ике Касияс. Интригата се запази до самия край на мача, а в 88-ата минута Райо Валекано остана с човек по-малко на терена, след като Мичу получи директен червен картон. Нападателят на домакините спъна отзад немския национал Сами Кедира. Въпреки всичко в добавеното време домакините получиха нов шанс за изравняване след изпълнение на корнер, но аржентинецът Арментерос се засуети и не можа да вкара на празна врата на метър пред гол линията. В крайна сметка гостите спечелиха важни три точки в борбата си за спечелване на титлата.

След победата си Реал (Мадрид) събра 64 точки и остава на върха с 13 преднина пред втория Барселона, който по-късно гостува на Атлетико (Мадрид) в другото дерби на кръга. Райо Валекано остава девети с 31 точки.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 25 КРЪГ
25.02.12
19:00 ч.
Расинг (Сантандер) - Спортинг (Хихон) 1:1
0:1 Давид Барал (42), 1:1 Кристиан Стуани (74-дузпа)
Малага - Сарагоса 5:1
0:1 Карлос Аранда (23), 1:1 Себастиан Фернандес (45+1), 2:1 Пауло Да Силва (67-автогол), 3:1 Мартин Демикелис (77), 4:1 Иско (79), 5:1 Хосе Рондон (88)
25.02.12
23:00 ч.
Еспаньол - Леванте 1:2
0:1 Валдо (24), 1:1 Калу Уче (75), 1:2 Рубен Суарес (89)
26.02.12
13:00 ч.
Виляреал - Атлетик (Билбао) 2:2
1:0 Маркос Сена (11), 1:1 Фернандо Йоренте (62), 1:2 Маркел Сасуета (66), 2:2 Нилмар (68)
22:30 ч.
Атлетико (Мадрид) - Барселона (ТВ+ "Булсатком")
Баланс: 149 мача, 52 победи за Атлетико (Мадрид), 34 равенства, 63 победи за Барселона

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.