Реал (Мадрид) победи като гост Атлетик (Билбао) с 3:0 в първа среща от 31-ия кръг в испанската Примера дивисион. Две от попадения за „белия балет” паднаха от дузпи, хладнокръвно реализирани от бразилеца Кака в 14-ата и 54-тата минути, а Кристиано Роналдо реализира в 70-ата минута.

Освен без контузеня Карим Бензема и болния от грип немски национал Сами Кедира, Реал излезе на терена на „Сан Мамес” и без редица други основни играчи като Кристиано Роналдо, Месут Йозил, Чаби Алонсо, Марсело и Рикардо Карвальо. Все пак през втората част Роналдо и Алонсо влязоха в игра на мястото на Гонсало Игуаин и Анхел Ди Мариа.

Мачът започна равностойно, но в първите 10 минути до сериозна опасност пред двете врати не се стигна. В 13-ата минута Анхел ди Мария проби по лявото крило, след което бе фаулиран от вратаря на баските Горка Ираисос. Последвалата дузпа бе реализирана от Кака за 1:0. Това бе трето попадение за бразилеца с екипа на „кралския клуб” този сезон. До края на полувремето домакините се опитаха да изравнят, но последният пас при атаките им почти винаги бе грешен. В 43-тата минут Карлос Гурпеги стреля опасно от около 15 метра, но топката премина покрай вратата.

След почивката гостите от Мадрид получиха нова дузпа в 54-ата минута, когато Анхел Ди Мариа отново бе съборен в наказателното поле на баските. И при този наказателен удар от бялата точка Кака бе безпогрешен за 2:0. След този гол наставникът на Реал Жозе Моуриньо реши да пусне в игра Кристиано Роналдо и Шаби Алонсо, които замениха Гонсало Игуаин и Анхел Ди Мариа. Появата им освежи играта на гостите и в 70-ата минута Роналдо нахлу по лявото крило, финтира бранител и с параболичен удар прати топката в далечния ъгъл на вратата – 3:0. От тук до края на мача не се случи нищо интересно и така „кралския клуб” прибра резонни три точки в актива си.

След успеха си Реал остана на второ място във временното класиране със 76 точки и 5 пункта по-малко от лидера Барселона, който посреща тази вечер последния Алмерия и отново може да върне преднината си от 8 точки. Атлетик (Билбао) пък засега запазва петото си място с актив от 45 точки. /БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 31 КРЪГ
На 9 април (събота)
Атлетик (Билбао) – Реал (Мадрид) 0:3
0:1 Кака (14-дузпа), 0:2 Кака (54-дузпа), 0:3 Кристиано Роналдо (70)

21:00 часа Барселона – Алмерия (ТВ +)
Баланс: 7 мача, 5 победи за Барселона, 2 равенства

23:00 часа Майорка – Севиля (ТВ +)
Баланс: 25 мача, 6 победи за Майорка, 8 равенства, 11 победи за Севиля

На 10 април (неделя)
18:00 часа Спортинг (Хихон) – Осасуна
Баланс: 39 мача, 18 победи за Спортинг (Хихон), 7 равенства, 14 победи за Осасуна

18:00 часа Еркулес – Еспаньол
Баланс: 39 мача, 9 победи за Еркулес, 12 равенства, 18 победи за Еспаньол

18:00 часа Расинг (Сантандер) – Леванте
Баланс: 7 мача, 1 победа за Расинг (Сантандер), 2 равенства, 4 победи за Леванте

18:00 часа Малага – Депортиво (Ла Коруня)
Баланс: 37 мача, 7 победи за Малага, 10 равенства, 20 победи за Депортиво (Ла Коруня)

20:00 часа Атлетико (Мадрид) – Реал Сосиедад (ТВ +)
Баланс: 115 мача, 54 победи за Атлетико (Мадрид), 28 равенства, 33 победи за Реал Сосиедад

22:00 часа Валенсия – Виляреал (ТВ +)
Баланс: 23 мача, 8 победи за Валенсия, 5 равенства, 10 победи за Виляреал