Реал Мадрид размаза у дома Виляреал с 3:0 в среща от 10-ия кръг на Примера дивисион и си върна второто място във временното класиране, измествайки от него шампиона Барселона.

Още в 3-ата минута Реал вкара чрез Серхио Рамос, но голът на бранителя бе отменен заради засада. След още 120 секунди все пак „кралският клуб” откри резултата, след като Анхел Ди Мария намери откъсналия се Бензема, а французинът прехвърли технично Диего Лопес за 1:0. В 11-ата минута бразилецът Кака с мощен удар от границата на наказателното поле покачи на 2:0. Две минути по-късно като по чудо домакините не вкара и трето попадение, след като Бензема стреля с глава от близко, а Диего Лопес успя акробатично да спаси. Постепенно домакините намалиха темпото, а Виляреал тръгна да търси попадение. В 31-ата минута след прекрасна контраатака Анхел Ди Мария направи резултата 3:0 той се запази такъв до самия край на мача. След почивката отново домакините имаха игрово предимство и владееха повече топката, но опасни положения пред вратата на Диего Лопес в началните минути липсваха. Лека полека гостите взеха инициативата, но Икер Касияс така и не бе затруднен. В последните минути мачът просто се доиграваше. Така след победата си Реал (Мадрид) си върна второто място с актив от 22 точки, докато Виляреал е на незавидната 17-а позиция със 7 пункта.

В друг мач от кръга Майорка изненадващо допусна обрат у дома и загуби от аутсайдера Спортинг (Хихон) с 1:2. Гонсало Кастро даде преднина на балеарците в 16-ата минута след асистенция на Перейра, но гостите от Хихон направиха пълен обрат след почивката. В 49-ата минута Лора асистира на Мате Билич за 1:1, а в 65-ата минута Жоао Виктор си вкара автогол за крайното 1:2. Така след успеха си Спортинг е на 18-о място със 7 точки, докато Майорка е на 13-а позиция с 9 пункта.

Севиля - Расинг (Сантандер) 2:2
1:0 Ману Дел Морал (37), 1:1 Ариел Нахуелплан (62), 1:2 Хайро Самперио (69), 2:2 Ману Дел Морал (90+2)

Хетафе - Осасуна 2:2
0:1 Ибрахима Балде (7), 1:1 Даниел Гуиса (62), 1:2 Ибрахима Балде (66), 2:2 Даниел Гуиса (77)
26.10.11
21:00 ч.
Леванте - Реал Сосиедад 3:2
0:1 Дани Естрада (4), 1:1 Нано (56), 2:1 Валдо (61), 2:2 Иниго Мартинес (86), 3:2 Рубен Суарес (90+3)
26.10.11
21:00 ч.
Райо Валекано - Малага 2:0
1:0 Педро Ботельо (7), 2:0 Раул Тамудо (70)
26.10.11
23:00 ч.
Майорка - Спортинг (Хихон) 1:2
1:0 Гонсало Кастро (16), 1:1 Мате Билич (49), 1:2 Жоао Виктор (65-авт.)
26.10.11
23:00 ч.
Реал (Мадрид) - Виляреал 3:0
1:0 Карим Бензема (5), 2:0 Кака (11), 3:0 Анхел Ди Мария (31)
27.10.11
21:00 ч.
Еспаньол - Бетис (ТВ +)
Баланс: 90 мача, 34 победи за Еспаньол, 28 равенства, 28 победи за Бетис
27.10.11
23:00 ч.
Атлетик (Билбао) - Атлетико (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 148 мача, 58 победи за Атлетик (Билбао), 26 равенства, 64 победи за Атлетико (Мадрид)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.