Реал (Мадрид) надигра безпроблемно с 3:0 Еспаньол на "Сантяго Бернабеу" в мач от 21-ия кръг на Примера дивисион. Головете за тима воден от Мануел Пелегрини вкараха Серхио Рамос, Кака и Гонсало Игуаин.

Още в 5-ата минута Серхио Рамос бе точен с глава след центриране на Естебан Гранеро и откри резултата – 1:0.

В 30-ата минута двубоят почти приключи, след като Кака удвои. Вратарят на гостите Камени отрази удар с глава на Раул, но при добавката Кака намери целта.

През второто полувреме домакините отново имаха инициативата и създаваха положение след положение. Кака можеше да се разпише още веднъж, но негов шут в 58-ата минута срещна страничния стълб. Последваха нови пропуски на столичани, за да дойде зрелищното изпълнение на Игуаин в последната 90-а минута, който оформи крайното 3:0./БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 21 КРЪГ

На 6 февруари (събота) от 19,00 часа
Валенсия – Валядолид 2:0
1:0 Бенега (9), 2:0 Давид Вия (29)

На 6 февруари (събота) от 21,00 часа
Барселона – Хетафе 2:1
1:0 Меси (6), 2:0 Шави (67), 2:1 Солдадо (90-дузпа)

На 6 февруари (събота) от 23,00 часа
Реал (Мадрид) – Еспаньол 3:0
1:0 Серхио Рамос (5), 2:0 Кака (30), 3:0 Игуаин (90)

На 7 февруари (неделя) от 18,00 часа
Малага – Депортиво (Ла Коруня)
Баланс: 35 мача, 7 победи за Малага, 9 равенства, 19 победи за Депортиво

Атлетик (Билбао) – Херес
Баланс: 1 мач, 1 победа за Атлетик (Билбао)

Майорка – Виляреал
Баланс: 21 мача, 4 победи за Майорка, 7 равенства, 10 победи за Виляреал

Осасуна – Тенерифе
Баланс: 15 мача, 5 победи за Осасуна, 2 равенства, 8 победи за Тенерифе

Алмерия – Спортинг (Хихон)
Баланс: 3 мача, 1 победа за Алмерия, 2 победи за Спортинг (Хихон)

На 7 февруари (неделя) от 20,00 часа
Сарагоса – Севиля
Баланс: 95 мача, 32 победи за Сарагоса, 21 равенства, 42 победи за Севиля

На 7 февруари (неделя) от 22,00 часа
Сантандер – Атлетико (Мадрид)
Баланс: 75 мача, 18 победи за Сантандер, 17 равенства, 40 победи за Атлетико (Мадрид)