Реал (Мадрид) победи Еркулес с 3:1 в последната си контрола преди началото на новия сезон в Примера дивисион. Дебют за “белия балет” направи Месут Йозил. Два гола отбеляза Карим Бензема, а един добави Анхел ди Мария. Жозе Моуриньо бе без някои от ключовите си футболисти и това си пролича през първото полувреме, в което възпитаниците му нито веднъж не затрудниха вратата Еркулес и заслужено губеха на почивката с 0:1. Попадението бе дело на ветерана Сендоа, който вкара директно от пряк свободен удар след груба грешка на вратаря Адлан.

На почивката Моуриньо извърши шест смени, което даде резултат. 10 минути след подновяването на играча Педро Леон проби отдясно и центрира в наказателното поле. Топката стигна до Сами Кедира, който я предостави на Карим Бензема и от десетина метра французинът вкара без проблеми за 1:1. В 75-ата минута Анхел ди Мария реализира за 2:1 след самостоятелен рейд. Шест минути преди края Бензема оформи крайното 3:1 след мощен диагонален удар от около 12 метра след добър пас на Естебан Гранеро.

Съставът на Реал: Адлан (46 - Дудек), Арбелоа (46 - Бензема), Хуанан (46 - Рикардо Карвальо), Марсело (46 - Дренте), Ласана Диара, Гаго (85 - Жоселу), Кедира (59 - Ван дер Ваарт), Ди Мария (78 - Хуанфран), Йозил (59 - Матеос), Каналес (46 - Гранеро), Игуаин (46 - Педро Леон)