Атлетик (Билбао) загуби у дома от Реал (Мадрид) с 0:3 в среща от 31-ия кръг на испанската Примера дивисион. Двубоят на легендарния „Сан Мамес” бе 102-ра последна визита на „кралския клуб”, тъй като от следващия сезон баските ще домакинстват на новото си съоръжение „Сан Мамес Бариа”. Кристиано Роналдо отбеляза два страхотни гола (2, 68), а третото попадение за успеха на гостите бе дело на Гонсало Игуаин (76). Това бе седма поредна победа за "белия балет" над баските, като интересното е, че във всички от тях белите са вкарвали поне по три гола.

Стогодишният "Сан Мамес" е приютявал хиляди срещи, но най-много пъти на него е гостувал Реал (Мадрид). От 82 срещи в Примера дивисион баските имат 47 успеха срещу 37 победи за „белия балет”, последната от които тази вечер. За Купата на краля тимовете са мерили сили 20 пъти на този стадион - 10 победи за Атлетик и 8 успеха за „кралския клуб”.

След по-малко от 2 минути игра гостите от Мадрид ликуваха. Звездата им Кристиано Роналдо изпълни по прекрасен начин пряк свободен удар от 25 метра, пращайки топката над стената и във вратата на Горка Ираисос. Голът успокои възпитаниците на Жозе Моуриньо и в 20-ата минута домакините можеха да изравнят, но Диего Лопес отрази удар на Андер Ерера.

В 35-ата Сами Кедира и Кристиано Роналдо комбинираха, след което Горка Ираисос улови изстрела от германския национал от 20 метра. Седем минути по-късно Ди Мария беше изпуснат в наказателното поле, но нямаше късмет, пращайки топката в напречната греда. Минута по-късно Ерера стреля силно по диагонала, но Диего Лопес изби топката.

След почивката в 53-ата минута Ираисос изби в краката на Бензема, чийто силен удар също бе спасен от вратаря на баските. Превъзходството на гостите даде отново резултат в 68-ата минута, когато Шаби Алонсо центрира от фаул и Кристиано Роналдо се разписа с глава за 0:2. Това бе 31-и гол за португалеца от началото на сезона в Примера дивисион.

В 76-ата минута влезлият като резерва Гонсало Игуаин оформи крайното 0:3 след асистенция на Роналд, сменен три минути по-късно от Алваро Мората. Португалецът бе освиркан от трибуните, но прие всичко с усмивка. До края на срещата не се случи нищо интересно и резултатът остана непроменен.

След успеха си Реал (Мадрид) остава втори с 68 точки и пак изостава с 13 пункта от лидера Барселона. Атлетик (Билбао) е 14-и с 35 точки.

Атлетик (Билбао) - Реал (Мадрид) 0:3
0:1 Кристиано Роналдо (2), 0:2 Кристиано Роналдо (68), 0:3 Гонсало Игуаин (76)

Атлетик (Билбао): Ираисос, Рамальо (70 - Ираола), Екица, Сан Хосе, Ауртенече, Итураспе, Андер Ерера, Сусаета, Муниаин (81 - Моран), Ибаи Гомес (70 - Токеро), Йоренте

Реал (Мадрид): Диего Лопес, Марсело, Албиол, Пепе, Рамос, Чаби Алонсо, Кедира, Модрич, Ди Мария (60 - Кайехон), Роналдо (80 - Мората), Бензема (71 - Игуаин)

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 31 КРЪГ
12.04.13
23:00 ч.
Бетис – Севиля 3:3
0:1 Иван Ракитич (7), 0:2 Иван Ракитич (19), 0:3 Алваро Негредо (33), 1:3 Дорлан Пабон (43), 2:3 Рубен Кастро (54-д.), 3:3 Емануел Игиебор (89)

13.04.13
17:00 ч.
Валядолид – Хетафе 2:1
0:1 Пако Алкасер (45), 1:1 Оскар Гонзалес (68), 2:1 Хави Гуера (73)
13.04.13
19:00 ч.
Леванте – Депортиво (Ла Коруня) 0:4
0:1 Валерон (12), 0:2 Пици (20), 0:3 Нелсон Оливейра (28), 0:4 Бруно Гама (90+2)
13.04.13
21:00 ч.
Еспаньол – Валенсия 3:3
1:0 Уакасо Мубарак (45+1), 1:1 Серхио Каналес (53), 2:1 Верду (82), 2:2 Жонас (87), 2:3 Роберто Солдадо (90+1), 3:3 Серхио Гарсия (90+3)
Атлетико (Мадрид) – Гранада 5:0
1:0 Диего Коста (4), 2:0 Радамел Фалкао (27), 3:0 Радамел Фалкао (47), 4:0 Раул Гарсия (63), 5:0 Филипе Луис (70)
14.04.13
20:00 ч.
Сарагоса – Барселона 0:3
0:1 Тиаго Алкантара (20), 0:2 Кристиан Тейо (39), 0:3 Кристиан Тейо (52)
Баланс: 25 мача, 8 победи за Майорка, 7 равенства, 10 победи за Селта

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ