Европейският клубен шампион Реал (Мадрид) победи с 2:1 Рома в мач от турнира "Интернешънъл Чемпиънс Къп". След като надвиха Ювентус с 3:1, избраниците на треньора Хулен Лопетеги се справиха и с "вълците". Мачът се игра на стадиона в Ню Джърси и беше последна проверка за Реал зад Океана.

На "белия балет" предстои среща за Суперкупата на Европа срещу съгражданите им от Атлетико (Мадрид). Сблъсъкът за трофея ще се състои на 15 август в Талин.

Марко Асенсио откри резултата срещу Рома още във втората минута, разписвайки се след асистенция на Гарет Бейл. В 15-ата уелсецът също вкара - 2:0.

Резултатът се запази до почивката, а след паузата Лопетеги и Ди Франческо извършиха много смени, което наруши ритъма на игра. Все пак Рома успя да намали изоставането. Кевин Строотман бе точен за крайното 1:2, разписвайки се във вратата на Кейлор Навас.